کمک در شناخت بیماری های جنسی

تمامی فعالیت این وبلاگ براساس قوانین جمهوری اسلامی می باشد و فعالیت غیر اخلاقی ندارد

سلام به دوستان خوبم

سلام دوستان

می خواستم از دوستان خوبی که میان و مطالب رو می خونن و زحمت می کشن و لطف می کنن نظر می دن تشکر کنم در ضمن از دست دوستانی که میان مطالب رو می خونن و نظر نمی دن گله دارم. چیزی که باعث میشه من روحیه بگیرم برای جستجو کردن مطالب این وب لاگ نظرات شماست و ان کف لطفی بعضی از دوستانه که از دادن یه نظر کوچولو خودداری می کنن. ممنون می شم اگه لطف کنید و همه حتی در یک کلمه نظرتون رو درباره لاگ من بگید. اگه در مورد بیماری خاصی یا مطلب خاصی اطلاعات می خواین بگین که منم براتون پیداش کنم. دوستان خوبم از همه شما ممنونم و امیدوارم که همیشه شاد باشید.

با تشکر از همه شما دوستان عزیز

 

[ شنبه بیست و ششم شهریور 1384 ] [ 0:19 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

مطلب جالبی درباره بیماران دو جنسی یا ترنس سکشوال

تغییر جنسیت!؟

گزارشی خیلی جالب که برای خیلی از جوانان ایران میهن به درد بخور است

چند وقتی بود که میخواستم در مورد هم جنس گرایی و تغییر جنسیت، بنویسم که امروز در بی بی سی با این مورد بر خورد کردم و به دلیل احتمال دادن به باز نشدن این سایت تمامش را اینجا میگزارم تا ببینی ، شاید دوستی باشد که از این اخبار نا آگاه باشد و دیدن این خبر خوشحالش کند و دری به سوی زندگی جدید را برایش  باز کند.

مهدی کريمی نيا پايان نامه دکترای خود را در زمينه شرايط عمل جراحی تغيير جنسيت بر اساس قانون شرع اسلام نوشته است.
مهدی کريمی نيا پايان نامه دکترای خود را در زمينه شرايط عمل جراحی تغيير جنسيت بر اساس قانون شرع اسلام نوشته است.
 
فرد ترانس سکشوال در ايران
مهيار ۲۰ سال است که با روحيه زنانه در بدن يک مرد اسير است.
   

زمانی که مهيار کودکی کم سال بود دوست داشت که لباسهای دخترانه بپوشد و استفاده از لوازم آرايش را امتحان کند، اما زمانی که او بزرگتر شد شرايط برايش سختتر شد.

مهيار می گويد:" من شديدا احتياج داشتم که آرايش کنم، ولی مجبور بودم اين کار را در خفا انجام دهم."

اکنون او می خواهد جنسيتش را تغيير دهد، البته اگر بتواند هزينه عملش را در ايران که حدود ۴۰۰۰ دلار است، تهيه کند. اگر خانواده اش از لحاظ مالی او را کمک نکنند، ممکن است او برای تهيه اين مبلغ يکی از کليه هايش را بفروشد.مهيار می گويد "خيلی ها می گويند که ممکن است با از دست دادن يکی از کليه هايم به بيماری ديگری دچار شوم، اما من با يک کليه هم می توانم زنده باشم، اما نمی توانم بين زمين و آسمان زندگی کنم."

جراحان پيشتر بيضه های مهيار را در آورده اند. بعد از عمل، برادر بزرگترش مدت يک هفته او را در خانه حبس کرد و به او اجازه نداد که از تلفن استفاده کند. برادر مهيار می گويد که او را طلسم کرده اند

 
مهيار برای اينکه حس زندگی عادی را پيدا کند به کلينيک دکتر ميرجلالی، از جراحان اصلی تغيير جنسيت، می رود. در آنجا زنانی هستند که مرد شده و مردانی هستند که زن شده اند و کسانی هم مانند مهيار منتظر عمل جراحی هستند که به عقيده خودشان تولد ديگری برايشان

 
دکتر ميرجلالی در خصوص عمل مهيار با او صحبت می کند. دکتر ميرجلالی می گويد در اروپا هر جراح متخصص تغيير جنسيت در يک دهه، حدود ۴۰ عمل انجام می دهد در صورتيکه او ظرف ۱۲ سال گذشته ۳۲۰ نفر را در ايران عمل کرده است.
 

آقای ميرجلالی می گويد:" اگر شما يکی از کسانی را که من عمل کرده ام، در خيابان ببينيد متوجه نخواهيد شد که او روزی در قالب جنس مخالف بوده است."

دکتر ميرجلالی قرار است از بخشی از روده کوچک مهيار، آلت تناسلی زنانه برای او درست کند. او می گويد که اين عمل سخت پنج - شش ساعت به طول می انجامد و پس از شش هفته دوره نقاهت دردناکی در انتظار بيمار خواهد بود.

مهيار عاشق آن است که به فروشگاه های لوازم آرايشی برود و لاک ناخن جديدی را امتحان کند و درباره کرم پودری که بتواند با آن ريشهای چانه اش را بپوشاند، از فروشنده مبهوت بپرسد.

منظره مردی که آرايش کرده است نگاه ها را در خيابان به خود جلب می کند. در اسلام مجاز نيست که کسی لباس جنس مخالف را پوشيد، يک مرد فقط بايد لباس مردانه بپوشد. اما اين دليل بر اين نيست که علمای مذهبی با تغيير جنسيت مخالف باشند.

حجة الاسلام مهدی کريمی نيا پايان نامه دکترای خود را در زمينه شرايط عمل جراحی تغيير جنسيت بر اساس قانون شرع اسلام نوشته است.

او به عنوان متخصص در اين زمينه در مقابل سئوالهايی از قبيل مواجه می شود؛ آيا کسی که ازدواج کرده پيش از عمل تغيير جنسيت نياز به کسب اجازه از همسرش دارد؟ آيا ازدواج ميان دو نفر که يکی از آنها تغيير جنسيت می دهد خود به خود باطل می شود و چه اتفاقی برای مهريه و يا ارثيه زنی می افتد که تبديل به يک مرد شده است؟

 
آقای کريمی نيا کتابی نشانم می دهد که ۴۱ سال پيش آيت الله خمينی درباره مسائل جديد پزشکی از نظر اسلام، از جمله تغيير جنسيت نوشته است.

آقای کريمی نيا می گويد:" من معتقدم او [ آيت الله خمينی ] نخستين عالم جهان اسلام بود که مسئله تغيير جنسيت را مطرح کرد."

فتوی آيت الله خمينی در خصوص آزادی تغيير جنسيت در اسلام از سوی رهبر مذهبی فعلی ايران هم تائيد شده است.

آلن که ترجيح می دهد گذشته اش را فراموش کند، می گويد:" من يادم نمی آيد که اليم کی بوده، چه کار می کرده و يا چه شخصيتی داشته است؟
 
(((فتوی آيت الله خمينی در خصوص آزادی تغيير جنسيت در اسلام
از سوی رهبر مذهبی فعلی ايران هم تائيد شده است.)))

اين بدان معناست که روحانيونی مانند آقای کريمی نيا مجازند برخلاف همجنس گرايی که مطلقا در اسلام ممنوع و در ايران جرم محسوب می شود، درباره تغيير جنسيت مطالعه کنند.

آقای کريمی نيا می گويد:"من عقيده دارم که اجازه تغيير جنسيت برای ترانس سکشوال ها حق طبيعی آنهاست. من قصد دارم که افراد ترانس سکشوال ها را از طريق کارم به مردم معرفی کنم و در واقع اين ننگ و اتهامی که برخی اوقات به اين افراد می چسباننند، از بين ببرم "

آلن شکل يک مرد است ولی او با بدن يک زن به دنيا آمده است و پس از تولد اليم نام گرفت. سه سال پيش او با عمل جراحی، جنسيتش را تغيير داد.

آلن که ترجيح می دهد گذشته اش را فراموش کند، می گويد:" من يادم نمی آيد که اليم که بوده، چه کار می کرده و يا چه شخصيتی داشته است؟"

آلن در شرف ازدواج بود که پدر و مادر عروس پی می برند که او در قالب يک زن به دنيا آمده است. آنها ترسيده بودند و اجازه ندادند که دخترشان با کسی ازدواج کند که در نظز آنها يک زن محسوب می شود.

البته جامعه ايران برای رسيدن به نظريات رهبران دينی کشور که می گويند ترانس سکشوال بودن يک بيماری مانند ديگر بيماری هاست و راه حل و دانش درمان آن در اسلام آمده است، هنوز عقبتر است.

آلن شناسنامه و گذرنامه جديش اش را که قانونی تعويض شده است را به من نشان می دهد و می گويد:" اکنون من يک مرد هستم."

او متعجب می شود وقتی که می فهمد يک فرد ترانس سکشوال در بريتانيا حتی پس از عمل جراحی نمی تواند جنسيت گذشته اش را در شناسنامه اش تغيير دهد.

آلن می گويد:" من فکر می کنم در ايران مسئله آسان تر است. اينجا می گويند تو در هر حال بايد هويتت را بشناسی چه مجبوری باشی دختر باشی و يا پسر."

٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪٪

خوب پس دیدی که از نظر اسلامیون در ایران، انجام این عمل و جراحی اش نیز مجاز است.

البته خ م ی ن ی در سالهایی که در فرانسه در تبعید بوده این اجازه را صادر کرده که اینجا باید گفت دمش گرم که دست کم کاری برای راحت تر زندگی کردن نوع بشر در ایران انجام داد.

می خاهی بهت بگم که من با چنین شخصی << ترانس سکشوال >>  از نزدیک آشنایی دارم،  او انسان بسیار نیک و کمک رسانی است .....بله یک زن که با انجام چند عمل جراحی و استفاده از داروهای هورمونی به یک مرد تبدیل شده است ( از اون زیر میرا من خبر ندارم ها)

نه لب گزیدن نداره به خدا اینها نیز آدم هستند و خیلی بی آزار تر از نوع طبیعی .

 حالا درسته خ م ی ن ی   با هم جنس گرایی که آن نیز یکی دیگر از پدیده های طبیعی و نادر در بدن انسانها است مخالفت کرده بوده ولی،،،،،،،، خوب بیش از این نباید از او انتظار می رفت.

هر وقت فیلم اسکندر را ببینم همون شب برات اینجا مینویسم در امپراتوریها خیلی مواردی که امروزه بد دیده میشه بوده ولی در آن زمان بسیار نرمال بوده است.

راستی فکر میکنی برخورد با چنین مواردی در اجتماع امروزی ایران از دید تو چه باز تابی دارد؟!

چه جور میشه برای مردم عامی این جریان را روشن کرد ؟

امروز نمیخام راجب موارد دیگر بنویسم چونکه حواست پرت میشه دلم میخاد راجب همین مورد اساسی برام یک پیام اساسی بنویســـــی.

در پناه یزدان تندرست ، پیروز و شاد زیوی .......... تا درودی دگر بدرود.

[ شنبه بیست و ششم شهریور 1384 ] [ 0:14 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

سرطان سینه و معاینه سینه ها برای شناسایی غده های سرطانی

سلام دوستان خوبم

دیروز ۳ تا خانوم محترم برای آی دی من پی ام گذاشته بودن که می خوان راجب سرطان سینه و طریقه معاینه برای سلامت از نداشتن سرطان سینه بدانند. من هم مطلبی را پیدا کردم که امیدوارم به درد همه بخوره.


چگونگی ایجاد سرطان سینه

سینه از انواع غدد مترشحه می باشد که وظیفه آن تولید
شـیـر اسـت. شیـر در قسـمـت نـرم و دالـبـر مـانــند سینه
درست شده و توسط مجاری لوله ای شکل بــسمت نوک
سینه ها هدایت می شود.

مانند سایر سلول های بدن سینه نیز بــطور متناوب رشد
کــرده و زمانی را نیز به استراحت می پردازد. دوره رشد و
اسـتراحت توسط ژنهایی که در مغز قرار گرفته اند کنترل و
اداره می شـونـد. هنـگامیکه ژنها دارای عملکرد مناسبی
باشــند به خوبی  توانایی کنترل رشد سلولها را دارند اما
زمـانیکه در عملکرد آنها نوعی ناهنجاری و یا بی قاعدگی
بروز کند تسلط خود را بر روی رشد سلول ها از دست می دهند.

سرطان سینه در اثر رشد نابهنجار سلول های سینه به وجود می آید

سرطان به بافت طبیعی سینه وارد می شود، همچنین توانایی انتشار در سایر نقاط بدن را نیز دارد. سرطان به دلیل عدم عملکرد صحیح ژنها ایجاد می شود و تنها 10-15 درصد سرطان ها مادرزادی و موروثی هستند و 90 درصد دیگر به افزایش سن و نوع زندگی افراد بستگی دارند.

سرطان سینه از انواع بیماری های شایع در خانم ها می باشد. بر طبق آمار در سال 2005 در حدود 216000 نفر مبتلا به نوع حاد و 59390 نقر نیز دارای نوع مزمن آن می بوده اند. در هر خانمی ریسک ابتلا به سرطان سینه وجود دارد و این به نوعی جزء مشکلات خانم بودن به شما می رود. اما اگر نسبت به علائم آن آگاه باشید می توانید با دید بازتری نسبت به این قضیه برخورد کنید و خود را در مقابل آن ایمن کنید.

تصورات نادرست در مورد این بیماری

ریسک ابتلا به این بیماری تا چه اندازه شدید است؟ کدام شیوه درمان مناسب است؟  آیا مصرف داروهای ضد تعرق در ایجاد سرطان سینه نقش دارند؟

اگر نسبت به موضوعی آگاهی نداشته باشید ممکن است گیج و سردرگم شوید. اطلاعات نادرست نیز شما را از تشخیص به موقع  و همچنین جلوگیری از رشد آن باز می دارد. پس خوب است تا به اطلاعات و آگاهی خود در این زمینه بیفزایید.

در این قسمت 10 تصور غلط رایج در مورد سرطان سینه ذکر شده است

1- این سرطان تنها در سالخوردگان بروز می کند
با افزایش سن ریسک ابتلا به سرطان نیز افزایش می یابد اما اینطور نیست که تنها خانم های مسن گرفتار این بیماری شوند. ریسک بروز این بیماری از آغاز تولد تا سن 39 سالگی 1 نفر از هر 231 نفر تخمین زده شده است یعنی در حدود 5/0 درصد از کل افراد به این سرطان مبتلا می شوند. در سن 40-59 سالگی این رقم  1 به 25 است  ( برابر با 4 درصد) و در سن 60-79 سالگی 1 به 15 می باشد ( برابر با 7 درصد). فرض کنید که شما تا سن 90 سالگی هم زندگی کنید در یک چنین شرایطی رقم فوق 1 به 8 است ، یعنی رشدی بالغ بر 5/12 درصد.

2- اگر فاکتورهای ریسک را داشته باشید، بدون شک دچار این بیماری خواهید شد
دارا بودن یکی از فاکتورهای بیماری دلیل محکمی برای ابتلا به این بیماری محسوب نمی شود. این بیماری تنها در 60-80 درصد از زنانی که ناهنجاریهای ژنتیکی مختلفی را به صورت موروثی دریافت می کنند، بروز می کند  و 20-60 درصد آنان نیز سراسر زندگی خود را بدون وجود سرطان سینه سپری می کنند.

3-  اگر در خانواده شما پیش زمینه سرطان نباشد بنابراین شما از خطر ابتلا به آن در امان هستید

اما نه، اینطور نیست!

ریسک ابتلا به سرطان سینه در هر زنی وجود دارد. در حدود 80 درصد از کل بیماران سرطانی هیچ گونه پیش زمینه ای از بیماری در خانواده خود نداشتند. فرسوده شدن و افزایش سن نیز خطر ابتلا به بیماری را افزایش می دهد. درصد بروز بیماری در زنانی که پیش زمینه سرطان در خانواده آنها وجود دارد ممکن است تا اندازه ای کم و یا زیاد و یا اصلا هیچ گونه تفاوتی پیدا نکند. اما اگر باز هم نگران هستید می توانید با یک پزشک و یا یک متخصص ژنتیک مشورت کنید.

4- پیش زمینه وجود سرطان تنها باید از سمت خانواده مادری در نظر گرفته شود
وجود سرطان در خانواده مادری و پدری به یک اندازه بر روی فرد تاثیر می گذارد به این دلیل که نیمی از ژن ها از طریق مادر و نیمی دیگر از سوی پدر به شخص منتقل می شوند. اما درصد انتقال بیماری به فرزند از سوی مردی که دارای نا هنجاری های ژنتیکی است به مراتب کمتر از یک زن با همان خصوصیات ژنتیکی می باشد. برای وجود سرطان سینه در خانواده پدری شما می بایست در مورد زنان خانواده تحقیق کنید.

5- استفاده از داروهای ضد تعرق باعث ایجاد سرطان سینه می شود
هیچ دلیل علمی قطعی برای سرطان زا بودن داروهای کاهش دهنده تعرق و مواد بوبر زیر بغل وجود ندارد و ارتباط تصور شده بر اساس اطلاعات نادرست از آناتومی بدن و همچنین سرطان می باشد.

6- قرص های ضد بارداری باعث ایجاد سرطان سینه می شوند
قرص های جدید ضد بارداری دارای دوز پایینی از هورمون های استروژن و پروژسترون می باشند و هیچ مشکلی را برای شخص مصرف کننده ایجاد نمی کنند. اما قرص های ضدحاملگی که در گذشته مصرف می شدند در بعضی موارد به میزان بسیار کمی ریسک ابتلا به سرطان را در افراد مصرف کننده زیاد می کردند. افزودنی است که قرص های جدید ضد بارداری تا حدودی خطر ابتلا به سرطان تخمدان را نیز کاهش می دهند.

7- استفاده از غذاهای پرچرب باعث ایجاد سرطان سینه می شود 
بررسی ها و مطالعات در این زمینه تا کنون قادر به تشخیص ارتباط بین غذاهای پر چرب و سرطان سینه نبوده است اما مطالعات مداوم برای روشن شدن این مطلب همچنان ادامه دارد. البته باید توجه داشت که پرهیز از غذاهای پرچرب خالی از لطف نبوده و مزایای بی شماری را به در بر دارد: کاهش کلسترول بد خون (لیپوپروتئین هایی با تراکم کم)، افزایش کلسترول خوب خون ( لیپو پروتئین های متراکم)، باز کردن فضای خالی در رژیم غذایی برای استفاده از غذاهای سالم و همچنین کنترل وزن. چاقی و اضافه وزن یکی از عوامل ابتلا به سرطان سینه می باشد، زیرا چربی ها خود یکی از عوامل افزایش دهنده استروژن می باشند، هنگامیکه استروژن بیش از اندازه طبیعی ترشح شود به خارج از تخمدان ریخته شده و سطح هورمون در تمام نقاط بدن افزایش پیدا میکند که این امر باعث ایجاد سرطان در نقاط مختلف می شود. اگر واقعا دارای اضافه وزن هستید و یا گرایش شدیدی به سمت چاقی در شما وجود دارد، برای شما پرهیز از غذاهای پرچرب گزینه خوبی محسوب می شود.

8- تست ماهانه سینه ها توسط خود فرد بهترین راه تشخیص سرطان سینه است
مطمئن ترین و معتبرترین راه برای تشخیص سرطان سینه عکسبرداری و ماموگرافی می باشد. ماموگرافی سرطان را در کوتاهترین بازه زمانی هنگامیکه هنوزقابل درمان است ، تشخیص می دهد. هنگامیکه سرطان با دست ها قابل تشخیص باشد آنقدر بزرگ شده که چندان نمی توان به درمان آن امیدوار بود. البته ما منکر اهمیت چک کردن سینه ها توسط خود شخص و یا مشاور درمانی نیستیم، 25 درصد سرطان های سینه از همین طریق شناسایی می شوند. 35 درصد نیز از طریق ماموگرافی و 40 درصد بقیه نیز هم از طریق تست شخصی و هم از طریق ماموگرافی تشخیص داده می شوند.

9- کسانی که ریسک بالایی در ابتلا به سرطان سینه دارند قادر به انجام هیچ گونه کاری در این خصوص نمی باشند
چندین راه متفاوت برای کاهش- اما نه حذف به طور کامل- ابتلا به سرطان سینه در خانم هایی که ریسک بالایی دارند وجود دارد. این گزینه ها عبارتند از : تغییر در راه و رسم زندگی، کم کردن استفاده از مشروبات الكلي، عدم استفاده از سيگار، ورزش کردن، انجام حرکات مدیتیشن و تمدد اعصاب . در مواردی که خطرات ناشی از بیماری بسیار زیاد است عمل جراحی می تواند مفید واقع شود. جراحی نیز انواع مختلفی دارد که از جمله آن برداشتن قسمت کوچکی از سینه و یا برداشتن کل تخمدان اشاره نمود. البته پیش از انجام چنین اموری شما می باست درصد ریسک خود را توسط یک پزشک متخصص تخمین بزنید.

10- با تشخیص سرطان سینه در بدن حکم مرگ شما صادر می شود
80 درصد از زنانی که دارای سرطان سینه بودند هیچ گونه علائمی در آنها بروز نمی کند (هیچ غده سرطانی در سینه و یا سایر گره های لنفاوی متصل به سینه یافت نمی شود) علاوه بر این 80 درصد بیماران نیز در حدود 5 سال و یا بیشتر قادر به ادامه زندگی بودند. حتی افرادی که دارای علائم سرطان نیز هستند برای مدت زمانی طولانی و بدون بروز هیچ مشکلی می توانند به زندگی خود ادامه دهند. همچنین باید توجه داشت که با پیشرفت علم پزشکی همواره داروهای امید بخش تازه ای وارد بازار می شود.

10 نمونه از بهترین راه های پیشگیری از سرطان سینه...

 نمونه از بهترین راه های پیشگیری از سرطان سینه

1- در تست پزشکی سالانه خود، از پزشکتان بخواهید که ریسک ابتلا به سرطان سینه را در شما محاسبه کند. در حال حاضر چندین وب سایت به صورت آن لاین آماده ارائه چنین خدماتی هستند. یکی از این سایت ها:

www.breastcancerprevention.com

می باشد که سایت رسمی کمیته جلوگیری از سرطان سینه است.

2- اگر از ریسک متوسطی در ابتلا به بیماری برخوردار هستید، هر ماه سینه خود را به طور شخصی چک کنید. بهتر است این کار را از 20 سالگی شروع کنید. از سن 20-39 سالگی نیز هر 3 سال یکبار به کلینیک های تخصصی مراجعه کرده و از سلامت خود آگاه شوید و از سن 40 سال به بالا میبایست هر سال این کار را انجام داده و علاوه بر این ماموگرافی نیز انجام دهید.

3- اگر ریسک شما در ابتلا به این بیماری بالا است می بایست در مورد چگونگی انجام آزمایشات و فاصله زمانی بین آنها با پزشک متخصص مشورت کنید.

4- افرادی که دارای ریسک بالا هستند می بایست به عضویت یکی از کلنیک های درمانی درآیند تا در صورت بروز بیماری درمان سریعا آغاز شود.

5- وزن بدن خود را همواره متعادل نگاه دارید، هنگامیکه به سن شما افزوده می شود باید میزان کالری را در رژیم غذایی خود کاهش دهید و زمان ورزش و نرمش را زیاد کنید.

6-در طول روز در 6 وعده غذایی از میوه ها و سبزیهای تازه استفاده کنید. البته اگر این تعداد را به 9 مرتبه در روز افزایش دهید کار بی نظیری را انجام داده اید.

7-به دنبال راههایی باشید که بدن شما را همواره به فعالیت وادارند چه در محیط کار، چه در خانه و چه اوقات فراغت.

8- اگر جزء افراد سیگاری هستید، همین حالا کشیدن سیگار را متوقف کنید.

9-اگر مادر، خواهر و یا دختر شما سرطان سینه دارند نزد مشاور ژنتیکی رفته و آزمایشات اولیه را انجام دهید.

10- اگر در تست ژنتیک معلوم شد که شما حامل ژن جهش یافته سرطان نوع 1 یا 2 هستید با پزشک خود در مورد روش های پیشگیری و درمان مشورت کنید. ابتدا می توانید از داروها و در نهایت شیمی درمانی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شیوه های درمان بسیار گسترده اند.

 


معاینه سینه ها برای شناسایی غده های سرطانی
برای دادن دیاگنوس جهت وجود غده های سرطانی در سینه زنان مامو گرافی و بیوپسی الزامی است . اما اکثر این غده ها توسط خود زنان و یا پارتنر آنان شناسایی می شوند و به زن را به مراجعه به پزشک ترقیب می کند.
غده های سرطانی در پستان ها اگر زود مورد شناسایی و درمان قرار بگیرند امکان بهبود بیمار بسیار زیاد است. و در بسیاری از موارد می توان پستان را هم نجات داد و لازم به برداشتن پستان نیست. اما برای این مسئله باید زنان یاد بگیرند که چگونه پستان های خود را معاینه کنند. تا اگر چیز مشکوکی در آن می بینند بتوانند به سرعت به پزشک مراجعه کنند و جهت درمان اقدام کنند.
با گذشتن زنان از سن 30 سالگی خطر مبتلا شدن ایشان به سرطان پستان زیاد تر می شود. و این خطر با آلودگی های محیط زیست و وجود مواد سرطان زا در محیط های کار و حتی مواد غذایی بسیار بالا رفته است.
معاینه پستان ها وقت زیادی نمی گیرد و بهتر است بعد از پایان یافتن دوران پریود در هر ماه انجام شود . این مسئله هم زمان مشخصی را در اختیار ما می گذارد که هر ماه به خوبی به یاد می آوریم و هم کلا بعد از دوران پریود بدن به طور کلی در مرحله ریلکس قرار می گیرد و پستان ها نرم تر هستند و سفتی های موضعی در آنها از بین می رود.
هر ماه پنج دقیقه در زیر دوش ، شاید زندگی ما را نجات دهد. این وقت را به خود بدهیم.
سعی می کنم با استفاده از عکس هایی که در سایت های مربوط به سرطان سینه وجود دارد این مسئله را بهتر توضیح بدهم تا این شیوه معاینه که بسیار موثر است برای همه قابل استفاده باشد.


قبل از شروع معاینه در مقابل آیینه ای بیاستید و با هر دو دست بالای سر به شکل پستان ها نگاه کنید. پستانی که دچار غده شده باشد معمولا اندکی تغییرات ظاهری هم در آن رخ می دهد . البته نه همیشه و گاهی نه به موقع. اما این نیز شیوه ای برای شناسایی تغییرات در سینه ها است.


زیر دوش بایستید و یک دست را بالا برده پشت سر قرار دهید . دست دیگر را کمی صابون زده و به دایره وار و با کمی فشار روی سینه حرکت دهید . از تکمه پستان شروع کنید و دایره را بزرگتر کنید تا تمام سینه را کاملا تحت معاینه قرار دهید.
در این لمس پستان به دنبال نقاط سخت و سفت ( گلوله شده ) در پستان ها می گردیم. پستان سالم معمولا هیچ گلوله سخت و سفتی ندارد. در این عمل باید سعی کنید که دست کمی فشار داشته باشد. اما یادتان نرود که حد فشار برای حس کردن است و نباید دردناک شود.

بعد از اینکه پستان را با حرکات دایره وار معاینه کردید دست را به سمت زیر بغل بسرانید و زیر بغل ها را هم به همین ترتیب آزمایش کنید. قسمت های لنفاوی زیر بغل ها باید خوب معاینه شوند ، بیشترین غده ها در این قسمت های لنفاوی یافت می شوند . همچنان که غده های شیر در سینه ها می توانند به غده های سرطان زا تبدیل شوند.
بعد از اینکه یک سمت را معاینه کردید همین کار را با سمت دیگر انجام دهید.
به یاد داشته باشید که تمام غده های سفتی که ممکن است در سینه ها یافت شود سرطانی نیستند. بسیاری از آنها غده هایی هستند که از به هم
پیوستگی لنف ها و یا چربی های سینه و یا متراکم شدن قسمت هایی از پستان به وجود می آید . اما مسلم است که هر غده ای که پیدا می کنید باید به دقت آزمایش شود و خوش خیم یا بدخیم بودن آن روشن شود.
سرطان سینه یکی از خطرناک ترین بیماری های زنان است. هر ساله تنها در سوئد حدود 1500 زن در اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند. در صورتی که اگر به موقع کشف شود ابدا تلفات جانی به دنبال نمی آورد.
مواظب خودتان و سلامت خودتان باشید.

[ جمعه بیست و پنجم شهریور 1384 ] [ 1:51 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

درمان جسمی و روحی بیماران مبتلا به استمناء با داروهای گیاهی

درمان جسمی و روحی بیماران مبتلا به استمناء با داروهای گیاهی:

علف چاي

Hypericum perforatum

 

 خاصيت درماني: ضدافسردگي ومقوي اعصاب (Antidepressant)  

 

خانواده: علف چاي (Hypericaceae) 

 

اندام دارويي: گل وسرشاخه گلدار تازه گياه.

 

تركيبات شيميايي: هيپريسين، تانن، پروتئين، چربي، ويتامين ث ، كاروتن(ويتامين آ) ، اسانس فرار (شامل آلفا پينن ، آلفا ميرسن و ...)، ساپونين، كولين و روغن ثابت ( شامل گليسيريد اسيد استئاريك، پالميتيك و..). 

 

خواص درماني ديگر:

  درمان ميگرن، درمان بي اختياري ادراري ( شب ادراري)،  درمان راه رفتن درخواب، درمان اختلالات قاعدگي ، كاهش دهنده درد كمرودرد عصب سياتيك، ضد روماتيسم، ضد نقرس،  درمصرف موضعي سبب بهبود سوختگي ها وافزايش ترميم پوست مي شود، صفراآوروهضم كننده غذا، تقويت كننده دستگاه تنفسي( مصرف درابتداي بيماري سل).

  

عوارض جانبي:

ممكن است حساسيت به نورايجاد كند لذا درزمان مصرف بهتراست ضدآفتاب مصرف گردد.

 مصرف در بارداري و شيردهي: مورد خاصي ذكرنشده است.

 ملاحظات : درمصرف زياد باعث تحريك اعصاب وايجاد تشنج مي گردد. درافرادي كه ضد افسردگيهاي  Mao-I ( مانند سلژيلين، ترانيل سيپرومين، موكلوبمايدو...) را استفاده مي كنند، بااحتياط وزيرنظرپزشك مصرف شود.

      bahaare nareng badastoore masrafe zir:

 

 بهارنارنج

Citrus bigardia

 خاصيت درماني: آرام بخش ملايم( Mild sedative  )

 خانواده: نارنجRutaceae )    )

 اندام دارويي : گلهاي خشك شده

 

تركيبات شيميايي:

اسانس نرولي(حاوي منوترپنهاي لينالول،ليناليل استات)،فلاونوئيدها،تانن ها.

 

خواص درماني ديگر:

 

خواب آوروضد تشنج، تقويت حافظه،تقويت قواي عصبي وعضلاني،كاهش طپش قلب، اشتها آور،

 افزايش دهنده صفراوكمك كننده به هضم غذا.

 مقدار مصرف و روش تهيه:

 سه نوبت در روز. در هر نوبت 1 قاشق چاي خوري (2-5/1 گرم) ازگل را در يك ليوان آب

 جوش ريخته ، پس از مدت 15 دقيقه آنراصاف كرده و بعد از غذا ميل مي نمائيد.

 

 

[ جمعه بیست و پنجم شهریور 1384 ] [ 0:36 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

سلام دوستان می خوام برای اینکه این بلاگ مطالب آموزنده تری هم داشته باشه یه مطلب بسیار زیبا اما بی ربط نسبت به موضوع اصلی بلاگ براتون بزارم امیدوارم بخونید و لذت ببرید. در ضمن این نظرات شماست که به من امید میده که بازم دنبال مطلب بگردم پس می خواستم خواهش کنم که اگه میشه نظر یادتون نره دوستان خوب منجملات زیر از مادر ترزا می باشد که بسیار زیبا و آرامش دهنده است.

گاهي ديگران نا معقول و غير منطقي و خود پرست هستند، بهر حال آنها را ببخش.

اگر مهرباني کني آنها ممکن است تورا متهم به داشتن انگيزه هاي پنهاني و يا خود خواهي کنند، بهر حال مهرباني کن

اگر موفق باشي دوستان دروغين و دشمنان راستين نصيبت خواهد شد، به هر حال موفق شو.

اگر درستکار و رک باشي ممکن است عده اي سوء استفاده کنند، بهر حال درستکار و رک گو باش.

چيزي را که سالها طول کشيد بسازي عده اي ممکنست يک شبه نابود کنند، بهر حال سازندگي کن.

اگر شادماني و آرامش بدست آوري کساني بتو حسادت خواهند ورزيد، بهر حال شادمان و آرام باش.

نکوکاري امروز ترا ممکن است مردم فردا از ياد ببرند، بهر حال نکوکاري کن.

بهترين خود را به دنيا ميدهي و ممکنست کافي نباشد، بهر حال بهترين خود را به دنيا بده.

نگاه کن و ببين بهر حال راجع به تو و ديگران نيست، هر چه هست بين تو و پرودگار است.

[ پنجشنبه بیست و چهارم شهریور 1384 ] [ 1:10 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

استمناء

استمناء:

 

 

آنچه در این فصل خواهید خواند:

1-1)توصیه های مهم وعوارض آن

2-1)روشهای جلوگیری

 

توصیه های مهم وعوارض آن

 

ورزش کنيد و وقتتان رو پر کنيد بيکاري باعث وسوسه شيطان وباعث  رفتن به سوي استمنا است فيلم سکس و مستحجن را نگاه نکنيد چون باعث مي شه دوباره تحريک شده جق بزنيد ادم عاقل کاري نمي کنه که دچار مريضي بشه  و اين کا ربه دليل سند پزشکي مريضي ايجاد مي کنه و مرگ و پيري زودرس در انتظار کساني هست که استمنا مي کنند پس ايمانتان رو زياد کرده جق نزنيد البته ايمان يعني اينکه به خود تلقين کنيد جق باعث بدبختي شما و مريضي شما است هرچه زودتر به فکر ازدواج باشيد البته درشرايط فعلي ازدواج مشکله من هم مي دونم ولي به فکر صيغه باشيد يا اينکه روزه بگيريد اين کار ها راههاي پيشگيري از جق مي باشد بعضي افرادي که زياد جق مي زنند چشمشان گود مي افته واقعا قيافه شان زشت و کريه مي شه حيف نيست زيبايي که خدا به انسان داده با جق نابود کنيم اقا جان استمنا حواس رو ضعيف مي کنه اگر مي خواهيد چشمهايتان بيشتر ضعيف نشو د استمنا رو  ترک کنيد  نهايت کاراستمنا کوري است اونهايي که در اثر زود انزالي هستند بايد اسپري مصرف کنند البته وقتي زن گرفتيد يا صيغه مي کنيد در مورد زنان و دختراني که استمنا مي کنند در انها هم فرسودگي و ضعف خواهند داشت کساني که 2 يا 3 يار در روز استمنا مي کنند به دليل پر کاري غده هيپوتالاموس ممکن هست دچار پريشاني فکر و مشکلات رو حي بشوند و بعضي از اين افراد دچار جنون هميشگي مي شوند و ديگر کاري نمي شود براي اينها انجام داد تمام اهداف من دراين ويلاگ به خاطر اهداف انسان دوستانه است و اميدوارم با اين کار خدمتي بزرگ به بشريت کرده باشم گاهي اوقات فکر مي کنم بعضي از فرزندان اين مملکت استمنا مي کنند ولي نمي دانند که چه ظلمي به خود مي کنند چه خطراتي براي انها دارد متاسفانه اموزش و پرورش مملکت در اين مورد کوتاهي ميکنند و دانش اموزان راهنمايي و دبيرستان رو از خطرات اين کار اگاه نمي کند البته هرچه قدر هم که استمنا کرديد همونجا اراده کنيد که ديگر اين کار را نخواهيد کرديد اگر حرف مرا درمورد بالا قبول نداريد به متخصصين مغز اعصاب داخلي و غدد درون ريز مراجعه کنيد و صحت حرفهاي بنده رو مي فهميد از نظر متخصصين خارج شدن مني به روش  طبيعي بهتر از غير طبيعي است در روش غير طبيعي شما از لحاظ روحي ارضا نمي شويد ممکن است به بيماريهاي رو حي غيره قابل درمان مبتلا شويد يک مورد ذيگه يادم نرود اين است که افراد مبتلا به استمنا بهد از مدتي دچار کج شد ستون فقرات مي شوند مي تونيد خودتون رو در اينه ببينيد به نيمرخ ستون فقرات خود دراينه نگاه کنيد به حرف من بيشتر ايمان مي اوريد واز لحاظ هيکل بدنتان شبيه افرا د پير مي شود و حتما به شما مي گويند که نسبت به سنتان زودتر پير شده ايد اگر عوارض رو در خودتان ديد حتما به دکتر داخلي و اعصاب و غدد مراجعه کنيد واگر عوارض در بدنتان نبود خدا را شکر کنيد که من به دادتان رسيدم و نجاتتان دادم .

 زماني که احساس ميکنيد تحريک شده ايد ميتوانيد از يک حوله که با آب سرد شده يا چيزي مثل اون استفاده کنيد تا اعصاب خود رو تسکين بديد و دست به اين کار نزنيد به اين صورت که حوله رو پهن کنيد و به پشت روي اون بخوابيد. ?- کمي به خداوند باور داشتن در جلوگيري از اعتياد به اين عمل موثر است.

 

 

 

روشهايي براي جلوگيري از استمناء:

1- سعي كنيد به هنگام خواب شكم شما بيش از حد معمول پر نباشد .2- از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب كنيد .3- از نگاه كردن به مناظر، فيلم ها و تصاوير تحريك كننده جدا" خودداري كنيد و به محض مواجه شدن با اين امور چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كنيددوستان انقدر اينترنت مطالب خوبي داردکه لزومي ندارد تصاوير منحرف را نگاه کنيد.4- از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي جنسي وتحريك كننده و فكر كردن در اين امور جدا" پرهيز كنيد .5- از خوردن موادغذايي كه محرك است مانند : خرما، پياز، فلفل ، تخم مرغ ، گوشت قرمز،غذاهاي پرچرب ، حتي المقدور اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا كنيد .6-قبل از خواب حتما" مثانه خود را تخليه نماييد .7- از نوشيدن افراطگونه آب و مايعات پرهيز كنيد ( به خصوص شب ها و قبل از خوابيدن ) . 8- هيچ گاه بدن عريان خود را در آينه نگاه نكنيد .9- از دست ورزي اندام جنسي خود اجتناب كنيد و به هيچ عنوان و تحت هيچ شرايطي دست ورزي نكنيد مخصوصا هنگامي که در رختخواب هستيد.10- هرگز به رونخوابيد .11- به منظور تخليه انرژي زايد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.12- هيچ گاه بيكار نباشيد و براي اوقات فراغت خود برنامه داشته باشيدو آن را با مطالعه ، ورزش ، زيادت عبادت کتاب و ...پر كنيد .13- هرگز در مكاني خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نباشيد .14- هرگاه مورد هجوم افكار جنسي واقع شديد، در مكان خلوت و دور از نظر ديگران بسر نبريد بلكه در مجالس عمومي وارد شويد و در آنجا به سر بريد بهترين روش پيشنهادي در اين حالت اين است که به دوستانتان تلفن زده وبا انها مدتي صحبت کنيد.15- هفته اي يكي دو روز روزه مستحبي بگيريد و اگر توان آن را نداريد روزه اخلاقي بگيريد؛ يعني ، ميزان صرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش و تعداد دفعات غذا راكاهش دهيد و به حداقل خوراك اكتفا كنيد .16- با نامحرم رفتار متكبرانه داشته باشيد و از سخنان ملايمت آميز با آنها خودداري كرده واز نرمي و لينت در كلام با آنها اجتناب ورزيد .17- هيچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقي نمانيد، حتي براي آموزش و ...18- قرآن زياد بخوانيد و درباره معاني آيات آن فكر كنيد وازهمه مهمتر??.تا قبل از اينکه شما را خواب نگرفته به رختخواب نرويد (سعي کنيدزمانيکه ميخواهيد به رختخواب برويد با خواندن کتاب يا تماشاي تلويزيون افکارجنسي را از خوددور کنيد)??.به محض بيدار شدن رختخواب را ترک کنيد??.اگر قصد استحمام داريدو مورد حجوم افکار جنسي واقع هستيداز استحمام خودداري کنيد ??.زماني انسان استمناء ميکند که تحريک شده باشد پس بار ديگر ميگويم از فکرهاي بدچه صحنه هايي که قبلا ديده ايد و چه مواردي که به اقتضاء جواني خود دوست داريد  جدا خودداري کنيد.

[ پنجشنبه بیست و چهارم شهریور 1384 ] [ 1:4 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

خودتحريكي در آقايان( Masturbation)

خودتحريكي در آقايان( Masturbation):

مطابق آمار بيش از 95 % از مردان در طول عمر خود اقدام به خود ارضايي ميكنند. بسياري از شما خوانندگان در حول و حوش سن بلوغ اين كار را از دوستان خود آموخته بوديد و بارها انجام داده ايد. لذا ممكن است چندان اشتياقي براي خواندن اين قسمت نداشته باشيد. در هر حال قطعاً يكبار مرور مطالب براي هيچيك از شما ضرري نخواهد داشت.

 

تذكر اين مطلب شايد بد نباشد كه خودارضايي حتي با وجود داشتن رابطه جنسي خوب با همسر امري لذت بخش و داراي جذابيت هاي خاص خودش است (هر چند اغلب خانم ها خود ارضايي آقايان را توهيني به خود تلقي مي كنند). بر خلاف تصورات قديمي خودارضايي باعث ضعف بينايي، كوري، گيجي، ديوانگي و يا هيچ مشكل نگران كننده خاصي نمي شود. در نبود يك رابطه جنسي مناسب با جنس مخالف، خود ارضايي راه بسيار سالمي براي تخليه تنش هاي غريزي است. البته بهتر است اينكار بيش از 2-1 بار در روز انجام نشود و بدنبال ورزش هاي جسماني مرتب و تقويت قواي جسماني صورت بگيرد.

تمركز و انبساط خاطر:

در محيط دلپذير و آرامي قرار بگيريد. در يك وقت مناسب كار را شروع كنيد. ( نيم تا يك ساعت وقت براي آن كنار بگذاريد). ابتدا به حمام برويد و براي مدتي بدنتان را با آب گرم ماساژ بدهيد. دوش آب گرم كمك مي كند دغدغه ها و تنش هاي روزانه را تا حد ممكن تخفيف دهيد. بعد از حمام روي يك حوله پهن شده كف اتاق يا روي رختخواب دراز بكشيد وبدنتان را با روغن زيتون (يا هر روغن گياهي دلخواه) ماساژ دهيد و ضمن گوش دادن به موسيقي دلخواه خود را آماده مرحله بعد....

زودارضایی آقایان مشکل اصلی خانمها:

آیا راهی برای افزایش زمان تأخیر انزال وجود دارد یا نه؟ باید گفت زودارضایی از مشکلات شایع زوجها و یکی از علل شایع گلایه خانمها از همسرانشان است. تقریبا 30 درصد از مردان در طول زندگی بطور جدی دچار این مسئله میشوند که رابطه با همسرانشان را بشدت تحت تأثیر قرار میدهد. علل بسیار متنوعی میتواند منجر به این مسئله شود که بطور مفصل در کتاب تشخیص اختلالات جنسی آورده شده است. مورد شایعی که من بکرات در صحبت با مراجعین خوب ایرانی باهاش برخوردم مسئله عدم خودارضایی مداوم است. بسیاری از مردان بخصوص اگر ازدواج کرده باشند بشدت از خودارضایی احتراز کرده و آن را دور از شأن مردانگی میدانند. 

 همین مسئله براحتی میتواند با توجه به فاصله های زیاد نزدیکی باعث زودارضایی و بدنبال آن اضطراب و تشویش ناشی از تکرار این مسئله در نزدیکی های بعدی شود. به دوستانی که مبتلا به درجات متفاوت زودارضایی هستند توصیه میکنم بطور مکرر (حتی با وجود نزدیکی های با فواصل نزدیک) اقدام به خودارضایی کنند که البته اگر بصورت تمرینات خاص برنامه ریزی شده صورت بگیرد تأثیر بیشتری در درمان زودارضایی آقایان خواهد داشت. البته درمانهای دارویی و غیردارویی انزال زودرس بسیار مفصل است که علاقمندان را به کتاب درمان اختلالات جنسی ارجاع میدهم.

فصل اول (ارزيابي روان- جنسي ):

اين فصل شامل دو بخش است. در بخش اول تحت عنوان ”معاينه و شرح حال“ به توضيح اهداف و نوع اطّلاعات لازم براي تشخيص افتراقي بين علل جسمي و رواني و ابعاد روانشناسانة اختلال مي پردازيم. ترتيب جمع آوري اطّلاعات نيز در نمودارهاي روند تصميم گيري و ثبت اطّلاعات خلاصه شده است.

 در بخش دوّم تحت عنوان ”شيوة ارزيابي“ به بيان روند پيچيدة تحليل و جمع آوري اطّلاعات (مرتبط با مشكل) در چهارچوب زمان كوتاه مصاحبه ميپردازيم. اين كار مي بايست با چنان مهارت و ظرافتي انجام شود كه در بهبود وضعيت آشفتة طرفين نقش سازنده اي داشته باشد. در واقع يكي از اهداف مصاحبه ايجاد ارتباط مناسب با بيمار يا زوج و آشنا كردن آنها با مراحل درمان است. عليرغم اهميّت سرعت جمع آوري و تحليل اطّلاعات، بايد حساسيت ها و احساسات شخصي بيماران نيز مد نظر قرارداشته باشد.

همچنين در بخش دوم تكنيك هاي مورد استفاده جهت مورديابي[1][11] و (درصورت وجودِ اختلال) يافتن علل جسمي و روحي و يا اختلافات زناشوئي عامل بروز اختلال را توضيح ميدهيم. در بقيّة اين بخش با تكيه بر مفاهيم روانشناسي، معيارهاي انتخاب افراد براي استفاده از دوره هاي سكس- درماني ارائه شده اند. در اين ارزيابي ها بيشتر بدنبال بررسي سه منشاء روحي- رواني اين اختلالات يعني دغدغه هاي اخير (علل فعلي)، اضطرابات عمقي (علل ريشه اي)، و اختلافات زناشوئي هستيم.

 ارزيابي نحوة نزديكي[2][12] از مهمترين قسمت هاي يك مصاحبه است شامل ارزيابي ريز به ريز فعاليت هاي جنسي فرد و نوع رفتارهاي جنسي متقابلي كه با همسرش دارد. كسب اطّلاعات كامل براي تعيين تمرينات جنسي مناسب در سكس- درماني اهميت زيادي دارد. قسمتي از مصاحبه هم به علل ريشه اي اختلال و نقش روابط طرفين در ايجاد آن مي پردازد. با توجه به مجموع اين اطّلاعات، درمانگر قادر به فهم منشاء اختلال و استفاده از روش هاي مختلف درمان براي رفع آن است.

فصل دوم(بررسي علل طبي ):

در هيچيك از متون پزشكي فصل جامعي با عنوان ”بررسي علل طبي اختلالات جنسي“ وجود ندارد. اين فصل نيز براساس اُلگوي سه مرحله اي كنش جنسي طرح ريزي شده است، و علل عضوي اختلالات اُرگاسم، برانگيختگي، ميل جنسي، و دردآميزش (درد حين نزديكي) بطور مستقل بررسي شده است. نه تنها واكنش هاي فيزيولوژيك اندامها و بافتهاي جنسي، بلكه بيماريها و درمانهاي داروئي را نيز ميتوان بر اساس همين اُلگوي سه گانه تحت عنوان هايي مثل كم ميلي جنسي، سستي آلت، انزال ديررس، و انزال دردناك دسته بندي كرد.

 بي شك براي يافتن علل مختلف اين اختلالات بايد از روشها و ابزارهاي تشخيصي متفاوت و مخصوص بخود استفاده كرد. علاوه بر اين، اختلالات جنسي مردان و زنان نيز بطور مستقل مطرح شده اند. با توجّه به تفاوت اندامها و كاركرد بافت جنسي زن و مرد تعجب آور نيست اگر اختلالات جنسي در اين دو جنس ناشي از فرآيندهاي آسيب زاي مختلفي باشد. براي مثال اختلال مرحلة تهييج در زنان از كمبود استروژن و خشكي واژن ناشي ميشود، درصورتيكه معادل اين اختلال در مردان (اختلال نعوظ) از عوامل كاملاً

متفاوتي منشاء ميگيرد، عواملي نظير كاهش جريان خون آلت، ديابت، كاهش سطح تستوسترون، تومورهاي مترشّحة پرولاكتين، مصرف داروهاي فشار خون و غيره. به همين خاطر در اين فصل بخش هاي متفاوتي به بررسي اختلالات برانگيختگي و اُرگاسم و دردآميزش در مردان و زنان اختصاص يافته است.

فصل سوم( ارزيابي همه جانبة اختلالات روان –جنسي):

اين فصل آميزه اي از بخشهاي ارائه شده در بخشهاي پيشين است. اختلالات جنسي اختلالات پيچيدة روان- تني اند كه فهم آنها تنها با اضافه كردن معلومات پزشكي بر مفاهيم روانشناسي بدست نمي آيد. پزشك تنها با انجام يك معاينة معمولي پزشكي به اضافة شرح حال و معاينة روانپزشكي قادر به درمان مبتلايان به عدم اُرگاسم يا سستي آلت، يا فرجام دادن به يك ازدواج نافرجام نيست. ارزيابي درست اين اختلالات تنها به كمك تلفيق صحيحي از روش هاي تشخيصي طبي و روانشناسانه در يك چهارچوب كاملاً هماهنگ امكانپذير است.

در فصل آخر چكيده و آميزه اي از مباني طبي و روانشناسانة هر اختلال بطور جداگانه ارائه شده است. علاوه بر اين معيارهاي تشخيصي و علائم باليني هريك از اين اختلالات چنان بوضوح بيان شده است كه درمانگر دقيقاً بداند بايد بدنبال بررسي چه علائم و نشانه هايي باشد.

اطّلاعات ارائه شده در اين بخش جنبة اجمالي داشته و تنها براي آشنايي پزشكان (و يا اشخاص ) ناآشنا با اختلالات جنسي آورده شده است. براي اطّلاع بيشتر از جزئيات دقيق تر درمان اين اختلالات منتظر كتابهاي بعدي ما باشيد!

 

طب جنسي نوين: راه دشوار ناشناخته

 مشكل ترين كار پزشك دربرخورد با اختلالات جنسي تشخيص بيماري است. در واقع لازمة درمان صحيح، تشخيص صحيح است و عدم مؤفقيت در درمان، اغلب ناشي از تشخيص نادرست اختلال است. هرچند بررسي دقيق علائم و نشانه ها در همة رشته هاي پزشكي مهم است، اين امر بخاطر تشابه زياد نشانه ها و شكايات عوامل رواني و زيستي در اختلالات جنسي اهميت دوچندان پيدا ميكند. نبود روش هاي دقيق تشخيص افتراقي ، و ابهامات زياد در فهم روند تكامل رواني- جنسي[3][1] انسان منجر به انحراف از مسير درست و عدم مؤفقيت در درمان ميشود.فرض كنيد مردي بعلّت سختي خفيف شريانهاي كوچك آلت و بهم خوردن مكانيسم حساس نعوظ دچار ”سستي آلت[4][2]“ يا ” عنن“ شده و به دكتر مراجعه ميكند. دكتر در معاينه فيزيكي و آزمايش هاي درخواستي هيچ مورد غيرطبيعي پيدا نميكند و ميگويد ” مشكل شما بيشتر عصبي است“. بطور قطع چنين تشخيصي صحيح نيست. اين امر به كرات در مرداني كه ظاهراً مشكل جسمي ديگري نداشته اند باعث بروز سستي آلت ميشود اما بعلّت عدم دسترسي به ابزار تشخيصي مخصوص اختلالات عروقي، امكان تشخيص آن وجود نداشته است.

 طبيعي است كه با تشخيص نادرست ”عصبي بودن“ بيماري، پزشك او را به يك سكس- درمانگر ارجاع ميكند كه او نيز ضمن توصيه به تمرينات تمركز حنسي[5][3]، بيمار را تشويق به تقويت پيوند عاطفي و ارتباط كلامي با همسرش ميكند. يا زن متأهلي را درنظر بگيريد كه بخاطر آشفتگي ذهني ناشي از ترس از به اُرگاسم نرسيدن، براي به اُرگاسم رسيدن ”دست و پا ميزند[6][4]“ امّا بدليل همين دست پاچگي نميتواند به اُرگاسم برسد. ممكن است اين شخص بعلّت تصورات غلط قديمي درمورد اينكه همة اختلالات جنسي درنتيجه تعارضات دروني و عقده هاي روحي بوجود مي آيد به دست روانكاو سپرده شود.

اين زن مجبور است براي سه سال هرهفته چهار جلسه به روانكاوي تعارضات ناخودآگاهش بپردازد كه (حتّي اگر باعث بهبود شرايط كلّي روحي- رواني اش شود) تأثير چنداني بر توانائي ”به اُرگاسم رسيدن“ او نخواهد داشت.و يا مثلاً مردي كه به انزال زودرس[7][5] مبتلاست و كراراً از مراجعه به پزشكان متعدد نتيجه نگرفته است. روانشناس با تأكيد بر اختلافات زناشوئي او با همسرش، به اشتباه اين امر را يك واكنش دفاعي براي بدست گرفتن كنترل رابطه (در نبرد پنهان قدرت بين زن و مرد) تشخيص ميدهد.

بر اين اساس او طرفين را تحت يك دوره زوج- درماني[8][6] روان پويا (سايكو ديناميك) قرار ميدهد. در اين دوره مرد از احساس دوگانگي اش نسبت به زناني كه در نقش مادرش جلوه گر ميشدند آگاه ميشود.

 خشم زن نيز برطرف ميشود. نتيجه آن ميشود كه با وجود تقويت روابط عاطفي آن دو، انزال زودرس مرد همچنان برطرف نشده است.

 

با وجوديكه لااقل در دومورد آخر اختلال علل رواني دارد، تأكيد بر ”رواني بودن“علّت بيماري (با وجود ستي) بدون مشخّص شدن دقيق تشخيص، كمكي به درمان درست اختلال نميكند.در اين موارد رويدادهاي اخيري كه باعث بروز علائم اختلال شده اند بدقّت مدنظر قرار نگرفته اند.به همين خاطر بيماران با هدف رفع تعارضات ناخودآگاه دروني تحت روان- درماني هاي مختلف قرار ميگرفتند، درحاليكه ميتوان با تمرينات جنسي ويژه به رفع هر يك از علل فعلي (ظاهري) و علل ريشه اي پرداخت كه هماهنگ با هم منجر به اختلال جنسي شده اند.حتّي به فرض رفع تعارضات دروني و اختلافات زناشوئي زوجين، اداميكه عوامل اخيري كه درحال حاضر واكنش هاي جنسي فرد را تحت تأثير خود قرار داده اند اصلاح نشود، اميدي به درمان اين اختلالات وجود ندارد.

در نمونه اي ديگر مرد ميانسالي بدليل يك ازدواج نامؤفّق و همينطور احساس گناه و انفعال و آزارهاي همسرش دچار افسردگي و اُفت ميل جنسي شده است. با تصور نادرست جسمي بودن علّت اين امر، وي چند تزريق مكرّر تستوسترون دريافت ميكند. اين مرد بدليل عدم بهبود ميل جنسي و تصور عدم امكان برگشت شور و حال جواني، بيش از پيش در ورطة نااُميدي فرو ميرود. زني كه بخاطر ترس از بوسيدن و لمس شدن و هرگونه نزديكي جسمي (حتّي از تصوّر بازگشت هرشبة شوهر به خانه) دچار تشويش و اضطراب ميشود تحت درمانهاي مختلف نامناسب قرار ميگيرد. ابتدا با فرض اينكه اين تشويش ناشي از اختلافات زناشوئي است تحت زوج- درماني تحليلي (از نوع Transactional ) قرار ميگيرد. پزشك طي چند جلسه او را از جدال كودك درونش با كودك درون شوهرش آگاه ميكند؛ اما زن همچنان از تماس جنسي واهمه دارد و احساس نااُميدي اش تشديد ميشود.

 زن بعد از آن تحت يك دوره سكس- درماني رفتاري قرارگرفته، و با انگيزة تازه به انجام تمرينات جنسي خاص مي پردازد. امّا اين تمرينات تشويش هاي او را افزايش ميدهند و باز به ورطة نااُميدي فرو ميرود. زن در نهايت به روانكاو ارجاع ميشود، اما با وجود تقويت هويت زنانه همچنان از رويارويي جنسي دچار هراس ميشود. در هيچيك از اين دوره ها (با وجود همة توانائي ها) بدليل عدم تشخيص عامل اصلي و درنتيجه ناتواني از درمان آن، اختلال اصلي رفع نشده است. در واقع منشاء همة مشكلات اين شخص يك نوع حملة هراس (پانيك[9][7](از نوع هراس جنسي[10][8] است كه باعث فلج كردن كلّ زندگي او شده است.باوجوديكه اين بيماري را نميتوان با روان-درماني هاي مختلف درمان كرد، با تشخيص صحيح و استفاده از داروهاي ضد پانيك به همراه سكس- درماني ميتوان به آساني اختلال را درمان كرد.امروزه طب جنسي تا بدانجا پيشرفت كرده است كه درصورت تشخيص دقيق علّت اوليه، امكان درمان مؤفّق بسياري از اختلالات جنسي وجود دارد. با ارائة توضيحات كافي به مردي كه ”سستي آلت“ او ناشي از علل برگشت ناپذير جسمي است، ميتوان مانع از درمان هاي هورموني و انواع روان- درماني هاي پرهزينه و نااُميد كننده براي فرد شد. البتّه اين بدان معني نيست كه او بايد براي هميشه از لذّات جنسي چشم پوشي كند. اگر اختلال نعوظ ناشي از اختلال در خون رساني عضوي باشد ميل جنسي و اُرگاسم دچار اختلال نشده اند و دوطرف ميتوانند از راههاي ديگر (بدون دخول آلت) نيازهاي جنسي خود را ارضاء كنند (و يا اينكه اقدام به نصب پروتز آلت كنند). همينطور در زنان مبتلا به عدم اُرگاسم در صورت رفع علّت فعلي، ميتوان طي چند جلسه اختلال را برطرف كرد.

 در اين موارد معمولاً آگاه شدن فرد از تعارضات ناخودآگاه وي در رابطه با پدر و مادرش كمك چنداني به درمان اختلال نميكند. تكنيك هاي جنسي نوين به او كمك ميكند هنگام معاشقه دچار ترديد و دست پاچگي[11][9] و عدم اُرگاسم نشود.

اغلب افرادي كه قادر به كنترل انزال نيستند ( به اصطلاح انزال زودرس دارند) نيز به آساني با سكس- درماني معالجه ميشوند. اين افراد ميتوانند طي يك دورة كوتاه سكس- درماني با كسب توانائي تمركز و تسلّط بر درك احساسات لذّتبخش جنسي، توانائي كنترل انزال را بدست آورند.

حالا مرد متأهلي را درنظر بگيريد كه بخاطر ترس ناخودآگاه از لذّات جنسي و حسد و    دوگانگي كه نسبت به زنان از كودكي در او ريشه گرفته است، در رابطه با زن آشفته حالش دچار افسردگي و كاهش شور جنسي شده است. اينجا او نه با رفتاردرماني، بلكه به كمك روانكاوي يا انوع ديگر روان- درماني بايد ضمن كسب آگاهي نسبت به تعارضات دروني ناخودآگاه، توانائي از دست رفته را بازيابد. تزريق تستوسترون جز جذب هورمون از طريق كبد و دفع زباله هاي آن از ادرار حاصلي نخواهد داشت.

  روش معاينه:

روشي كه در كتاب حال حاضر براي ارزيابي و معاينة مبتلايان پيشنهاد شده، نتيجة تجربة چندين سالة برخورد با هزاران بيماري است كه براي معالجه به كلينيك مراجعه كرده اند. اين سيستم در تجربة عملي درمان بيماران و آموزش اين مهارت ها به پزشكان كارايي بسياري داشته است. روش هاي معاينة قديمي روانپزشكي در تشخيص اختلالات جنسي كارساز نيستند. با وجوديكه اين روش ها در جاي خود كارائي بسياري داشته اند، براي معاينه و درمان مبتلايان به عدم اُرگاسم يا مثلاً سستي آلت به ابزارهاي تشخيصي مؤثر تري نياز است.

بعلاوه براي تشخيص علل جسمي اين اختلالات، روش هاي معمول معاينة پزشكي كارساز نيست. مدت زمان زيادي از توجه بشر به اثر بيماري ها و داروها بر عملكرد جنسي نميگذرد و روش هاي معاينة قبلي كاربرد چنداني در طب جنسي نوين نداشته است. در اينجا سعي شده است با ارائة يك روش تركيبي، ضمن استفاده از فوائد روش هاي معاينه در روان پزشكي، روان شناسي، و پزشكي عمومي، امكان ارزيابي مطمئن و تشخيص عملي اختلات جنسي نيز فراهم ميشود. مصاحبه و معاينه مهمترين ركن تشخيص اختلالات است و قسمت اعظم حجم كتاب به شرح نحوة بررسي نشانه هاي اصلي اختصاص داده شده است. همچنين سعي شده است با توضيحات كافي درمورد نحوة تشخيص افتراقي بين علل جسمي و رواني از طريق معاينة فيزيكي، تست هاي آزمايشگاهي و اقدامات نوين تشخيصي در طب جنسي مطلب كامل شده باشد. ابعاد جسمي و رواني اختلال هردو در اين روش معاينه درنظر گرفته شده است. هدف از مصاحبه كسب تمام اطّلاعات مورد نياز براي رسيدن به تشخيص قطعي، و از طرف ديگر اجتناب از حواشي غيرمرتبط با مشكل فعلي بيمار است.

[ چهارشنبه بیست و سوم شهریور 1384 ] [ 0:16 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

نا هنجاريهاي جنسيتي (ترنس سکشوال)

سلامی دوباره به همه دوستان

این هم مطلب درباره بیماران دو جنسی که چند تا از دوستان خواسته بودن فعلاْ تونستم اینو گیر بیارم بازم می گردم اگه چیزی گیر آوردم حتماْ براتون می زارم. ببخشید اگه زیاد کامل نیست.

نا هنجاريهاي جنسيتي (ترنس سکشوال)

درباره افرادي که به دو جنسيتي مشهور هستند، نخست بايد گفت اين اصطلاح راجع به آنان صحيح نيست و بهتر است آنان را با همان نام علمي ترنس سکشوال (Trans Sexual) بناميم. اينها  افرادي هستند که هيچ تعمدي در وضعيت نا بهنجار خود ندارند و بي نهايت از شرايط نا مناسبي که در اثر بازي طبيعت براي آنها پيش آمده رنج مي برند.

اين افراد کساني هستند که نمي توانند جنسيت زيست شناسي خود را بپزيرند، به عنوان مثال دختري که از هر جهت يک دختر طبيعي است. اما از نظر روان شناختي و جامعه شناسي نمي تواند بپذيرد دختر است و تمايل دارد مرد شود.

بايد تاکيد کرد که اين افراد هيچ قائل انحرافي هم ندارند، بلکه مايلند با جراحي و روشهاي ديگر، ظاهر جنس مخالف را پيدا کنند و با تغيير شناسنامه بتوانند در قالب جنسيت جديد زندگي شرافتمندانه اي را پيش گيرند.

به لحاظ آماري اين گونه افراد تقريباً يک در هر 100 هزار نفر و در برخي موارد هم يک در هر 20 هزار نفر اعلام شده اند، اما بايد گفت آمار دقيق تر و قابل استنادي در اين باره وجود ندارد و تقريباً بين دختران و پسران هم به نسبت مساوي وجود دارند.

اما نکته اي که بايد به آن توجه کرد، اين است که درپاره اي از اوقات اين بيماران به علت نا آشنايي با وضعيت خود به جاي مراجعه به روانپزشک به طور خود سرانه از هورمون هاي جنس مخالف استفاده مي کنند يا با پوشيدن لباسهاي مخالف مي کوشند به آرزوي خود دست يابند در اين صورت است که تحت عنوان به هم زدن نظم عمومي و ايجاد آشوب اجتماعي و رفتارهاي خلاف عفت ممکن است دستگير شوند.

بايد توجه داشت که هيچ ارتباطي ميان افراد ترنس سکشوال و همجنس گرايان وجود ندارد. در واقع همجنس گراها از نظر قانوني و شرعي مرتکب جرم و کناه مي شوند، اما اينگونه افراد بيمارند و نياز به درمان دارند. آنها بايد پس از مراجعه به روانپزشک و انجام بررسي هاي مقدماتي حداقل دوره درماني يک ساله را بگذرانند و در صورتي که در تشخيص ترديدي وجود نداشت، با تاييد سازمان پزشکي قانوني و پس از بررسي تغيير جنسيت آنان و فراهم بودن همه شرايط به لحاظ پزشکي و راي مثبت دادگاه مجوز جراحي و تغييرات ظاهري به اين افراد داده شود و از نظر شرعي هم علماي بزرگ با توجه به اين که اين افراد بيمارند، مجوز چنين کاري را با احراز شرايط لازم صادر مي کنند.

با توجه به اين موضوع که اين گونه افراد از همان دوران کودکی به جنس مخالف گرایش دارند. نقش خانواده ها در برخورد با این مسئله به عنوان یک معضل اخلاقی رو به رو شوند، به عنوان یک بیماری ناراحت کننده برای درمان فرزند خود اقدام کنند.

و در پایان تاکید می کنم باید حساب این گونه افراد بیمار را از دخترانی که بنا به علل متفاوت تمایل دارند پسر باشند و می کوشند رفتارهای پسرانه را در خود تقویت کنند، جدا کرد. افراد ترنس سکشوال بیمارند؛ مانند همه بیماران دیگر و باید برای درمان آنها قدم برداشت.

 

[ سه شنبه بیست و دوم شهریور 1384 ] [ 23:41 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

روشهای جلوگيری از بارداری در مردان و زنان

روشهای جلوگيری از بارداری در مردان و زنان: 1)در مردان: دو روش اصلي براي جلوگيري از بارداري كه در حال حاضر موجود است و مردان مي‌توانند از آن استفاده كنند، كاندوم (كاپوت) و وازكتومي است. فعلاً‌هيچ نوع روش هورموني براي جلوگيري از بارداري براي مردان وجود ندارد. انتخاب روش‌ جلوگيري از بارداري به عوامل مختلفي از جمله سبك زندگي جنسي و سن بستگي دارد. بهتر است كه تصميم در اين مورد، مشتركاً با همسرتان گرفته شود. مزيت كاندوم اين است كه كارايي آن 95 ‌درصد است و مي‌تواند از عفونت‌هاي آميزشي هم در مرد و هم در زن پيشگيري كند.بسياري از مردان وقتي مطمئن شوند كه در آينده نمي‌خواهند بچه‌دار شوند، روش وازكتومي را انتخاب مي‌كنند. وازكتومي روش ساده‌اي است، اما برگشت ناپذير بودن آن را بايد هميشه مدنظر قرار داد. 1-1)استفاده از كاندوم:كاندوم را بايد قبل از تماس جنسي پوشيد چون ممكن است اسپرم قبل از انزال هم آزاد شود. در ابتدا بايد هوا را از انتهاي آن خارج كنيد. سپس كاندوم را برروي آلت نعوظ يافته بكشيد. پس از پايان مقاربت، بايد موقع خارج كردن آلت، كاندوم را در جاي خود نگاه داريد تا مانع نشت مني از كناره‌هاي آن شويد. هيچ‌گاه از يك كاندوم براي چند دفعه استفاده نكنيد. 2-1)وازكتومي: وازكتومي مانع از انزال و خروج اسپرم توليد شده در بيضه‌ها مي‌شود. در اين روش، بخش كوچكي از مجاري منتقل كننده اسپرم از بيضه به آلت برداشته مي‌شود. اين عمـل با بيحسـي موضعـي و از طريـق برش‌هاي كوچكي كه در كيسه بيضه‌ داده مي‌شود، انجام مي گيرد و حدود40 ‌دقيقه طول مي‌كشد. تا مدت12 ‌تا ‌16 هفته بعد ازوازكتومي، مايع مني همچنان حاوي اسپرم است و بنابراين بايد از روش‌هاي ديگر جلوگيري از بارداري استفاده كرد تا موقعي كه آزمايش مني ‌ثابت كند كه هيچ اسپرمي باقي نمانده است. وازكتومي را بايد به عنوان روشي برگشت‌ناپذير محسوب كرد، چون هر چند مي‌توان دو قسمت جدا شده مجراهاي قطع شده را به هم متصل كرد اما باروري در اغلب موارد، دوبار به دست نمي‌آيد. 2)در زنان: تصميم گيري براي انتخاب روش جلوگيري از بارداري، از موضوعاتي است كه تا حدي به انتخاب فردي شخص بستگي دارد. سن، سبك زندگي، وضعيت سلامت و عقايد شخصي، همگي بر انتخاب فرد تأثير مي گذارد. بهتر است با همسرتان تصميم بگيريد. هدف از اين فصل آن است كه به عنوان راهنما به شما كمك كند تا بتوانيد مناسب ترين روش را انتخاب كنيد و درباره آن با پزشك خود يا پزشك درمانگاه تنظيم خانواده گفتگو كنيد.اكثر روش هاي جلوگيري از بارداري، در برابر عفونت هاي آميزشي از فرد محافظت نمي كنند. با همه اين اوصاف، كاندوم هاي مردانه و زنانه، 95 درصد در پيشگيري از اين عفونت ها مؤثر واقع مي شوند. روشي را انتخاب كنيد كه براي شما ضرري نداشته باشد و مؤثر باشد و با سبك زندگي و خواست هاي شما هماهنگ باشد. در صورتي كه قطعاً تصميم گرفته ايد كه در آينده نمي خواهيد صاحب فرزند شويد، احتمالاً عقيم سازي مردانه (به مبحث وازكتومي مراجعه كنيد) يا عقيم سازي زنانه براي شما مناسب است.در زير چندين روش رايج در كشورمان را مورد بررسي قرار ميدهيم: 1-2)سترون سازي زنان: سترون سازي، از روش هاي جراحي است كه مانع از رسيدن تخمك به رحم مي شود و از روش هاي دايمي جلوگيري از بارداري محسوب مي شود.معمولاً اين روش با استفاده از لاپاروسكوپي و زير بيهوشي عمومي انجام مي شود. برش هاي كوچكي بر روي شكم داده مي شود و از طريق آنها وسايل جراحي وارد شكم مي شود. سپس هر يك از لوله هاي حمل تخمك (فالوپ) را با گيره مي بندند يا آنها را مي برند و گره مي زنند. در عرض چند روز، كاملاً بهبود پيدا مي كند. اين روش تأثيري بر توليد هورمون يا عملكرد جنسي ندارد. با وجود اين، معمولاً برگشت پذير نيست و نبايد بدون فكر كردن كامل، آن را انجام داد. 2-2)روش هاي پوششي: اين روش ها مانع از ورود اسپرم به داخل رحم مي شوند. اين روش شامل كلاهك گردن رحم، ديافراگم و كاندوم هاي مردانه و زنانه است. روش هاي پوشش در صورت استفاده ازمواد اسپرم كش (كه در حال حاضر در بسياري از كاندوم ها وجود دارد) مؤثرتر هستند. 3-2)روش هاي هورموني:قرص هاي جلوگيري از بارداري حاوي هورمون هاي استروژن و پروژسترون هستند و مانع آزاد شدن تخمك مي شوند. اين قرص ها بسيار مؤثرند و در زناني كه عوامل خطري مانند سيگار كشيدن، چاقي يا سابقه ايجاد لخته در رگهاي خوني را ندارند، بي ضررند. قرصهاي صرفاُ پروژستروني عمدتا با ضخيم كردن مخاط دهانه گردن رحم تاثير خود را مي گذارند و مانع از ورود اسپرم مي شوند. استفاده از اين قرص ها در بيشتر زنان مناسب است. با وجود اين براي آنكه قرصهاي صرفا پروژستروني مؤثر واقع شوند، بايد هر روز آنها را دقيقاً در همان ساعت مصرف كرد. پروژسترون را مي توان به صورت تزريق هايي كه هر سه ماه يكبار انجام مي شود يا به صورت كپسول هاي كاشتني كه دوام سه ساله دارند مصرف كرد.قرصهاي ضد بارداري 5 نوع هستند.براي انتخاب نوع قرص حتما به پزشك مراجعه كنيد. 4-2)روش هاي مكانيكي: دستگاه داخل رحمي ضد بارداري يا آي. يو. دي توسط پزشك يا ماما در محل خود كار گذاشته مي شود تا مانع از كاشته شدن تخمك بارور شده در مخاط رحم شود. سيستم داخل رحمي ( آي. يو. اس.) كه نوعي آي.يو.دي داراي پروژسترون است،‌ مقدار خونريزي در طي عادت ماهيانه را كم مي كند و به پيشگيري از عفونت هاي لگن كمك مي كند.آي.يو.دي فقط براي زناني مناسب است كه حداقل يك فرزند دارند.زيرا گذاشتن آي.يو.دي در موارد نادري باعث خطر نازايي ميشود.احتمال حاملگي با آي.يو.دي در حدود 3 در صد است. 5-2)روش هاي طبيعي : الف)پرهيز دوره اي: به اين صورت است كه دماي بدن و مخاط گردن رحم به دقت كنترل شود تا بتوان زمان تخمك گذاري را پيش بيني كرد. سپس از مقاربت در حول و حوش اين زمان پرهيز مي شود.بطور كلي بعنوان يك فرمول ساده، اگر از روز 11 تا 18،از آميزش خودداري شود ميتوان از حاملگي جلوگيري كرد. توجه داشته باشيد كه اولين روز عادت ماهيانه را بايد از اولين روز خونريزي قاعدگي در نظر بگيريد و 10 روز پس از آن را يازدهمين روز بحساب بياوريد.در فاصله ي روزهاي 11 تا 18 ميتوان از كاندوم يا روشهاي ديگر استفاده كرد.اين روش بعنوان يك روش مؤثر و قابل اطمينان در جلوگيري از حاملگي بشمار نميرود. ب)بيرون ريختن مني هنگام ارگاسم مرد:در اين روش مرد درست قبل از رسيدن به حالت ارگاسم آلت خود را از مهبل زن خارج ميكند و آب خود را بر روي شكم يا سينه ها يا پشت زن و يا روي صورت زن ميريزد.(در اين موارد در فصل روشهاي سكس بطور كامل صحبت خواهيم كرد).اين روش اگر با دقت انجام گيرد روش مؤثري براي جلوگيري بشمار ميرود. ج)شستشوي داخل مهبل:در اين روش بلافصله پس از مقاربت،زن بايد مهبل خود را بطور كامل و دقيق با آب ساده با دماي معمولي يا مواد ديگري مثل آب صابون، سركه، آب نمك يا كوكاكولا شستشو دهد.اين روش به تنهايي روش قابل اطميناني نميباشد. پيشنهاد:اينجانب پيشنهاد ميكنم سه روش فوق را با هم تركيب كنيد تا نتيجه بهتري بگيريد.ترکيب اين سه روش با هم ميتواند روش قابل اطمينان و مؤثری باشد بويژه برای كسانيكه نميخواهند از مواد دارويی و هورمونی برای جلوگيری استفاده كنند. مزایای خودارضایی: خودارضایی در میان مردان امر کاملا شایعی است (حدود 95 درصد از مردان در طول زندگی حداقل یک بار اقدام به خودارضایی کرده اند) که علامت سلامت جنسی یک مرد (و البته همینطور در مورد زنان) بشمار میرود. فرهنگ و مذهب 2000 ساله یهودیت و اسلام بشدت افراد را از ریختن آب منی به خارج از رحم زنان (که شامل خودارضایی هم میشود) نهی کرده است. وجود چنین فشار فرهنگی – مذهبی ریشه داری باعث شده است تا در میان مردم شایعات فراوانی در مورد عوارض ناشی از خودارضایی وجود داشته باشد. شایعاتی مانند احتمال کاهش بینایی و کوری- ضعف عمومی قوای جمسانی- غش و دیوانگی- و موارد بسیاری مانند آن از جمله مثلا موردی که دوست شما نگران بود مبادا خودارضایی علت زودارضایی وی شود. خوشبختانه نه تنها این شایعات پایه و اساس علمی ندارد بلکه همانطور که گفتم خودارضایی نشانه سلامت جنسی یک مرد سالم است و مزایای بسیاری چون امکان تقویت تخیلات و توانایی و اعتماد به نفس جنسی و همینطور کاهش تنشهای روحی و جنسی افراد میشود. شاید متعجب بشوید از اینکه بدانید یکی از روش های موفق درمان زودارضایی مردان همین خودارضایی است (البته با روش و جزئیات خاص خود). در مورد تعداد موارد خودارضایی برای مرد میتوان گفت که بسته به نیاز افراد متغیر است اما تا حدود 2-1 بار در روز کاملا طبیعی و بدون اشکال است. مسئله دیگری که اغلب افراد در مورد آن ناراحتند و اتفاقا همین چند روز پیش خانمی طی یک تماس تلفنی از من سوال کرد مسئله خودارضایی در آقایان متاهل است. این مسئله برای خانم ها بسیار ناراحت کننده و در واقع باعث کسر شان آنهاست. به همین دلیل بسیاری از آقایان درصورت اقدام به خودارضایی سعی میکنند این موضوع کاملا از دید همسرشان پنهان بماند. باز امیدوارم متعجب نشوید از اینکه بگویم رابطه جنسی طبیعی با همسر ممکن است به هیچ وجه جای خودارضایی را نگیرد. از طرف دیگر خودارضایی آقایان به معنای کاهش میل جنسی ایشان به همسرشان نیست (و یا بهتر بگویم نه تنها منجر به کم میلی جنسی نمیشود بلکه باعث افزایش مدت زمان تاخیر در انزال- افزایش مدت نزدیکی و همینطور افزایش میل جنسی میشود). بنابراین به زوج های جوان توصیه میکنم از خودارضایی همسرشان به هیچ وجه رنجیده و ناراحت نشوند و سعی کنند اگر با گرمی از آن استقبال نمیکنند لااقل نسبت به آن واکنش خشمگینانه و نامناسب هم نشان ندهند. خودارضایی خانمها: علیرغم آمار بالای خودارضایی در آقایان خودارضایی در خانم ها چندان شایع نیست. در آمار غربی چیزی حدود یک سوم یا 30درصد از خانم ها در طول عمر خود حداقل یک بار اقدام به خودارضایی میکنند. با توجه به عقاید فرهنگی و مذهبی حاکم بر جامعه بیشتر خانم ها اقدام به خودارضایی را (در کنار توجه به بقیه مسائل جنسی) امری قبیح و شرم آور میپندارند. بسیاری از ترس کشیده شدن به ورطه فاحشگی حتی نمیتوانند به آن فکر کنند. تقریبا مشابه آنچه در مورد خودارضایی آقایان گفته شد خودارضایی در خانم ها نیز نشانه سلامت جنسی فرد است. از جمله فواید خودارضایی در خانم ها میتوان به تقویت تخیلات جنسی- تقویت توانایی ارگاسم- افزایش میل جنسی و افزایش میزان کلی رضایت زناشویی از روابط جنسی اشاره کرد. خودارضایی در خانم ها اغلب به کمک دست و فرو رفتن در تخیلات جنسی صورت میگیرد هرچند استفاده از وسائل کمک جنسی مثل آلت مصنوعی و لرزاننده (ویبراتور) میتواند به تنوع بیشتر کمک کند. تحریک همزمان سینه ها و کلیتوریس با نوک انگشتان اثر تعیین کننده ای در به اوج رساندن هیجانات جنسی و ارگاسم دارد. باز هم در این مورد خودارضایی یکی از روشهای موثر برای درمان اختلال ارگاسم زنان (بخصوص از نوع اولیه ) است. بر خلاف خودارضایی آقایان که برای خانم ها اصلا جالب نیست (همانطور که یکی از خوانندگان جوان در قسمت نظرات اشاره کرده بودند) خودارضایی خانم ها برای آقایان بسیار جذاب و تحریک کننده بوده و اصلا موضوع دقایق طولانی از فیلم های جنسی تجاری محسوب میشود. به خانم ها پیشنهاد میکنم برای بهبود رابطه جنسی خود باهمسرشان درصورت تمایل با استفاده دوربین وب کم لحظات هیجان انگیز خودارضایی خود را ثبت کرده و آن را در زمان مناسبی با همسرشان مرور کنند و مطمئن باشند به نتایج درخشانی خواهند رسید! البته خودارضایی منحصر به تنهایی نیست. خانم ها میتوانند درحضور همسرشان نیز با تحریک سینه ها و کلیتوریس و اصولا تحریک و مالش تمام بدن هیجانات جنسی و تمایل وافرشان به رابطه جنسی را نشان دهند. قطعا اینکار باز به بهبود و ایجاد تنوع در رابطه جنسی کمک میکند. شرح مفصل در مورد مراحل تقویت توانایی ارگاسم و تمرینهای خاص مربوط به آن و روش صحیح خودارضایی خانم ها را میتوانید در کتاب راهنمای کامل پیشگیری از اختلالات جنسی بیابید.

[ سه شنبه بیست و دوم شهریور 1384 ] [ 2:54 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

سلام دوستان

خوش اومدین به لاگ من

ممنون می شم اگه نظرتونو درباره لاگ من بدید چون می خوام بدونم واقعاْ مفید هست یا نه

چون هدفم از ساخت این لاگ کمک به همه بود که بیشتر راجب این چیزهای مهم که کمتر کسی بهشون توجه داره بدونن و  خیلی عالیه اگه همه اطلاعات اساسی ما در رابطه با بیماری های جنسی بالا بره که اگه خدایی نکرده یه روزی اطفاقی برای کسی افتاد تا حدودی بتونه از این موضوعات استفاده کنه و براشون مفید باشه

بازم از همه ممنونم و خواهش می کنم نظر یادتون نره

همیشه شاد و پیروز باشید دوستان من

 

[ دوشنبه بیست و یکم شهریور 1384 ] [ 1:17 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

مشکلات در بر قراری روابط جنسی

2-3)مقاربت دردناك در مردان :

علل مختلف و احتمالي دردناك بودن مقاربت ،‌ مي تواند به ايجاد مشكلات نعوظ و انزال هم منتهي شود . علل مختلفي براي دردناك بودن مقاربت در مردان وجود دارد از جمله بيماريهاي سطح آلت ، تنگي پوست سر آلت ،‌عفونت ها و عدم  لغزنده گي كافي.

 

 

 

 3-3)مشكلات باروري در مردان :

از هر10 ‌زوجي كه خواهان فرزند هستند، يكي دچار مشكل باروري است. در بسياري از موارد، علتي براي اين امر يافت نمي‌شود. ناتواني در باردارشدن ممكن است به خاطر مشكل يك طرف يا گاهي هر دوي آنها باشد. اين نمودار فقط به آن دسته از مشكلاتي مي پردازد كه مردان را گرفتار مي‌كنند. دو علت عمده ناباروري در مردان عبارت است از:

1- عدم توليد كافي اسپرم.

2- بسته بودن لوله‌هاي خروج مني(مجاري منتقل‌كننده اسپرم به آلت در طي انزال) .

 

1-3-3) چگونه احتمال بارداري را زياد كنيد؟

در صورت تمايل به بچه‌دار  شدن، بايد شما و همسرتان به پزشك مراجعه كنيد تا درباره برنامه‌ريزي براي يك بارداري سالم با وي گفتگو كنيد. چند اقدام كمك‌كننده ساده و واضح نيز وجود دارد كه مي‌توان از آنها براي به حداكثر رساندن احتمال بارداري كمك گرفت.رژيم غذايي سالم، غذاهاي تازه و پر از ويتامين،‌ استراحت كافي و عدم مصرف الكل، همگي در افزايش احتمال باردارشدن كمك‌كننده هستند. مقاربت منظم ( به طور مطلوب حداقل سه بار در هفته) نيز مفيد واقع مي‌شود. در صورتي كه مقاربت به دفعات كمتري انجام شود، ممكن است روزهاي باروري زن رد شود و فرصت تا چرخه بعدي از دست برود. روزهاي باروري زن معمولاً حول‌وحوش وسط چرخه قاعدگي است. در صورتي كه مقاربت در اين دوران انجام شود، احتمال باردارشدن بيشتر از بقيه اوقات است. بعد از مقاربت، زن بايد10 ‌تا 15 ‌دقيقه دراز بكشد. اين كار اجازه مي‌دهد تا حداكثر تعداد اسپرم وارد رحم شوند. علاوه بر آن، مرد بايد از پوشيدن شلوار يا لباس زير تنگ بپرهيزد، چون لباس‌هاي اين چنين، باعث افزايش دماي كيسه بيضه مي‌شوند و توليد اسپرم را كم مي‌كنند.

2-3-3) آزمايش مني :

هرگاه زوجي داراي مشكل باروري باشند، آزمايش مني معمولاً از اولين آزمايش‌هايي است كه انجام مي‌شود. از مرد خواسته مي‌شود كه به داخل ظرف تميزي انزال كند (مني جمع شده از كاندوم مناسب آزمايش نيست). سپس بايد نمونه را در دمايي معادل دماي بدن نگه داشت و ظرف2 ‌ساعت بررسي كرد. حجم مني اندازه گيري مي‌شود و سپس نمونه‌اي از آن زير ميكروسكوپ بررسي مي شود تا مشكل و ميزان فعاليت اسپرم‌ها مشخص شود و تعداد آنها شمارش شود. هر ميلي‌ليتر از مايع مني، حاوي حدوداً 50 ميليون اسپرم است كه اكثر آنها سالم هستند. بنا به تعريف، هر گاه شمارش اسپرم كمتر از20 ‌ميليون باشد، تعداد آن كم محسوب مي‌شود. در صورت مشاهده هرگونه مورد غيرطبيعي، آزمايش مجدداً‌ تكرار مي‌شود.

 4-3)مشكلات بيضه و كيسه بيضه مردان:

۱-4-3) نمودار مشكلات بيضه : همه مردان بايد به صورت منظم بيضه‌هاي خود را معاينه كنند (به مبحث معاينه بيضه مراجعه كنيد)، چون احتمال كمي وجود دارد كه برخي تغييرات ايجاد شده در بيضه نشانه‌اي از سرطان باشند كه در صورت تشخيصِ به موقع احتمال درمان موفقيت‌آميز آن زياد است. در صورتي كه دچار درد هستيد يا متوجه توده يا تورمي در داخل يا اطراف بيضه‌ها يا هر جاي ديگري داخل كيسه بيضه شده‌ايد، از اين نمودار استفاده كنيد تا مشخص شود كه چه زماني بايد به پزشك مراجعه كنيد. در برخي موارد لازم است كه براي حفظ باروري، درمان سريع و صحيح انجام شود: 

 2-4-3) معاينه بيضه: همه مردان بايد به طور منظم بيضه‌هاي خود را براي جستجوي انواع توده‌ها يا تورم‌ها معاينه كنند چون درمان سرطان بيضه، در صورت شناسايي سريع و به موقع، بسيار آسان است. معاينه را بعد از دوش آب گرم انجام دهيد، چون كيسه بيضه در اين حالت كاملاً شل شده است. تومورهاي سرطاني بيضه ممكن است در مراحل اوليه به صورت توده‌اي سفت بر سطح بيضه لمس شوند.

چنانچه هرگونه تغييري در هر يك از بيضه‌ها يا كيسه بيضه مشاهده كرديد، هر چه سريعتر به پزشك خود مراجعه كنيد. 

 هشدار : در صورت پيدايش توده يا تورم در داخل كيسه بيضه حتي در صورتي كه بدون درد هم باشد ، به پزشك خود مراجعه كنيد .

 سرطان بيضه به ويژه در مردان 20 تا 40 ساله هميشه جزء احتمالات ممكن است . اين بيماري در صورت تشخيص به موقع به راحتي درمان مي شود ولي در صورت غفلت ، كشنده خواهد بود.

 

5-3)مشكلات نعوظ : بزرگ شدن آلت مردان را " نعوظ " ‌گويند. در صورت ابتلا به نعوظ دردناك، به ‌مشكلات آلت تناسلی مراجعه كنيد.هر از چندگاهي، اكثر مردان دچار مشكلاتي در رسيدن به نعوظ يا حفظ آن مي‌شوند. هرچند اين موضوع ناخوشايند است، اما مشكلات گاهگاهي نعوظ طبيعي هستند و معمولاً به علت استرس، خستگي، اضطراب يا مصرف الكل ايجاد مي‌شوند. در صورتي كه دايماً در رسيدن به نعوظ مشكل داريد، به پزشك خود مراجعه كنيد.در حال حاضر درمان‌هاي مؤثري براي ناتواني جنسي وجود دارد.

 

2-5-3) درمان ناتوانی جنسی :

ناتواني در رسيدن به نعوظ يا حفظ آن، اصطلاحاً ناتواني جنسي ناميده مي‌شود. اغلب مي‌توان اين بيماري را با موفقيت به وسيله دارو درمان كرد. درمان‌هايي كه بيشترين تأثير را دارند آنهايي هستند كه در همان زماني كه به نعوظ نياز اسـت به مصـرف مي‌شـوند. بـراي مثـال سيلـدنافيـل (وياگرا) از جمله اين داروهاست كه يك داروي خوراكي است. انواع ديگر داروها يا توسط خود فرد مستقيماً به داخل آلت تزريق مي‌شوند يا آنكه به صورت ژل‌هايي هستند كه مي‌توان آنها را داخل پيشابراه وارد كرد. از آنجايي كه تأثير اين داروها به خاطر اثر بر رگ‌هاي خوني است در صورت ابتلا به مشكلات قلبي ـ عروقي ممكن است داروهاي مناسبي نباشند. در صورتي كه امكان استفاده از اين داروها وجود ندارد، وسايل كمكي فيزيكي مي‌توانند مفيد واقع شوند. اين وسايل داراي يك بخش ايجادكننده خلأ هستند كه قبل از شروع مقاربت، روي آلت قرار داده مي‌شود تا باعث افزايش جريان خون به داخل آلت شود سپس با بستن يك بند محكم به دور ريشه آلت، نعوظ ايجاد شده حفظ مي‌شود. روش ديگر اين است كه وسايل كاشتني انعطاف پذيري را از

طريق جراحي درون آلـت قـرار

مـي‌دهنـد كـه نعـوظ را امـكان پذير شود.

 

6-3)مشكلات انزال :

در صورت ناتواني در رسيدن به نعوظ، به ‌مشكلات نعوظ مراجعه كنيد. در صورتي كه انزال (لحظـه‌اي در اوج لذت جنسي كه مايع مني خارج مي‌شود) زودتر از آن چه كه شما يا همسرتان مي‌خواهيد اتفاق مي‌افتد يا آن كه علي‌رغم نعوظ طبيعي، انزال رخ نمي‌دهد يا با تأخير رخ مي دهد، از اين نمودار استفاده كنيد. مشكلات انزال شايع هستند و به علت ايجاد اضطراب، خود مي‌توانند باعث بدترشدن مشكل شوند. گفتگو با همسرتان در مورد نيازهاي جنسي مي‌تواند بسياري از اين مشكلات را تسكين دهد. انزال زودرس به ندرت داراي علت جسمي يا عاطفي داشته باشد. رسيدن به اوج لذت جنسي بدون آن كه انزال اتفاق بيفتد، معمولاً نتيجه جراحي پروستات در گذشته است.

 2-6-3) روش فشردن آلت برای عقب انداختن انزال :

اين روش براي پيشگيري از انزال زودرس به كاربرده مي شود و هم مرد و هم همسروی مي‌توانند آنراانجام دهند.درست قبل از آن كه انزال روي دهد، تنه آلت را درست در ناحيه زير سرآلت محكم بين انگشت شست و انگشت اشاره فشار دهيد.

اين امر باعث ميشود كه بخشي از نعوظ ايجاد شده ازدست برود و موقتاً از انزال جلوگيري شود. با تمرين مرتب اين روش، فرد مي‌تواند كنترل بيشتري بر انزال خود به دست بياورد. در نهايت، ديگر استفاده از روش فشردن لزومي نخواهد داشت.

[ دوشنبه بیست و یکم شهریور 1384 ] [ 1:6 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

بیماری های جنسی و علائم آنها

انواع امراض جنسی:

 

 

نام عفونت: تبخال تناسلی

دوره مخفي بودن(نهفتگي) :   4 الي 7 روز

علايم در مردان:  زخم يا خارش آلت و بعضا رانهاست.سپس تعدادي تاول كوچك و دردناك ظاهر ميشود.با پاره شدن تاولها، زخمهايي ايجاد ميشوئ كه پس از 10 الي 14 روز بهبود پيدا ميكنند.بعضي اشخاص ممكن است در طي حملات، تب هم داشته باشند.اين بيماري معمولا عود ميكند.

تشخيص و درمان:  تشخيص معمولا بر اساس ظاهر پوست آلت داده ميشود.داروهاي ضد ويروس خوراكي، چنانچه در اوايل حملات مصرف شوند، باعث كوتاه شدن مدت آنها ميشود، اما ويروس را ريشه كن نميكند.تبخال تناسلی هنگام وجود زخم، بيشتر از مواقع ديگر مسري است، اما در برخي موارد،بعد از بهبود زخم هم باعث انتقال عفونت ميشود.

 

*****************************************************

 

نام عفونت: زگيل تناسلی

دوره مخفي بودن(نهفتگي) :  1 الي 20 ماه

علايم در مردان:  به صورت توده هاي گوشتي و صورتي رنگ بر روي آلت و در برخي موارد اطراف مقعد ظاهر مي شود.

تشخيص و درمان: با جراحي يا داروهاي موضعي درمان مي شوند.گاهي اوقات علي رغم درمان، ممكن است عود كند.

 

*****************************************************

 

نام عفونت: سوزاك 

دوره مخفي بودن(نهفتگي) :  2 الي 10 روز     

علايم در مردان:  درد يا سوزش موقع ادرار و در برخي موارد خروج ترشحاتي از آلت.

تشخيص و درمان: پزشك از ترشحات مجراي خروج ادرار و يا راست روده نمونه برداري مي كند.درمان با آنتي بيوتيك انجام مي شود.

 

*****************************************************

 

 

نام عفونت: ايدز

دوره مخفي بودن(نهفتگي) : 6 الي 8 هفته

علايم در مردان: در ابتدا ممكن است علامتي نداشته باشد اما در برخي موارد ممكن است با حالت شبيه به آنفلوآنزا كه گاهي همراه با تورم غدد لنفاوي و بثورات پوستي است ايجاد شود.چه شخص علامت داشته باشد و چه نداشته باشد، عفونت منتقل مي شود.

تشخيص و درمان:  تشخيص آن با آزمايش خون انجام مي شود.در حال حاضر روشي براي درمان آن وجود ندارد ولي روشهايي براي كند كردن پيشرفت بيماري وجود دارد.

 

ایدز:

 

مقدمه:

در سال 1981 در آمريکا بيماری ناشناخته ای گزارش شد.

در سال 1983 توسط انستيتوپاستور فرانسه ويروس HIV کشف و نام بيماری ايدز گذارده شد.

گسترش نگران کننده اين بيماری تلفات بسياری داشت حتی تلفات آن بيش از طاعون در قرن نوزدهم بود.

برآوردهای سازمان بهداشت جهانی (WHO) تا دسامبر 2001 :

-  حدود63ميليون نفردرجهان مبتلا به ايدزشده اند که ازاين تعداد22ميليون نفر فوت شده اند. تنها درسال 2001 پنج ميليون نفراضافه شده و3 ميليون نفرفوت شده اند.

-  چهارمين موج همه گيری در سال 1995 در خاورميانه و آسيای مرکزی بود.

- در حال حاضر در آسيا بخصوص آسيای جنوبی و جنوب شرقی متجاوز از 6 ميليون آلوده به ايدز وجود دارد. سرعت رشد در آسيا چند برابر قاره های ديگر است.

- درآسيا هردقيقه 5 نوجوان، آلوده به HIV می شوند. انتظار می رود در6 سال آينده به 12- 10 ميليون نفر برسد وتا سال 2020 اولين علت مرگ درجهان خواهدشد.

- سازمان های بهداشت متأسفانه آمارهای کمی از واقعيت ها را نشان می دهند.

ايدز چيست ؟

يک بيماری عفونی است که باعث تحليل شديد توان و قدرت سيستم ايمنی بدن انسان می شود و بدنبال آن باعث رشد بيماريها يعنی عفونتهای فرصت طلب و سرطانها شده و سپس باعث مرگ می شود.

عامل بيماری ايدز چيست ؟

يک ويروس بنام HIV (ويروس نقص ايمنی) که به سيستم دفاعی انسان حمله کرده و باعث اختلال فعاليت آنها می شود.

راه های انتقال ويروس ايدز :

1)    تماس جنسی : 80% موارد آلوده در دنيا از طريق روابط جنسی صورت می گيرد. در ايران کمتر از 15% خطر انتقال از راه های تماس جنسی غيرعادی (مثلا در همجنس بازان) بيشتر است.

2)    دريافت خون و فرآورده های خونی آلوده :

البته امروزه فرآورده های خونی در بانک های خون پالايش می شوند.

3)    ابزار برنده و نافذ پوست آلوده :

حجامت، سوراخ کردن گوش، خالکوبی، ختنه، طب سوزنی، دندانپزشکی، کليه جراحی ها، تيغ سلمانی، مسواک، خلال دندان، سرنگ و سرسوزن آلوده

4)    از راه مادر به کودک :

-  در طی دوران جنينی از طريق خون مادر به جنين

-  از طريق شير مادر آلوده

راه هايی که HIV انتقال نمی يابد ؟

کارکردن با يکديگر، زندگی دسته جمعی، هم صحبت شدن، معاشرتهای اجتماعی، همسفر بودن، همکلاسی بودن و در کنار يکديگر نشستن، سوار اتوبوس و تاکسی شدن، اشک و بزاق، از راه هوا(عطسه و سرفه)، آشاميدن، استفاده از کارد و چنگال، ليوان و وسايل و ظروف غذاخوری، حمام، توالت و استخرهای مشترک، توسط حيوانات، حشرات و يا نيش آنها.

نکته :

پس نيازی به جداسازی افراد آلوده يا بيمار از افراد سالم ويا خانواده آنان وجود ندارد.

پس از ورود ويروس به بدن چه اتفاقی می افتد ؟

حمله به سلول های لنفوسيت و در آنها تکثير يافته، بدن انسان برعليه آنها آنتی بادی ترشح می کند.

براساس علائم بالينی و آزمايشگاهی در بدن دوره های زير وجود دارد :

  1. دوره پنجره (Windows Period) :  ويروس وارد بدن شده ولی در فرد علائمی از بيماری وجود ندارد، چون سطح آنتی بادی به حد کافی نرسيده است، در نتيجه با تستهای آزمايشگاهی قابل تشخيص نمی باشد. اين مرحله از دو هفته تا 16 ماه طول می کشد.
  2. مرحله آلودگی : چون سطح آنتی بادی افزايش می يابد، بيماری در اين مرحله با تستهای آزمايشگاهی قابل تشخيص است. البته هنوز در فرد علائمی از بيماری ديده نمی شود.اين مرحله از 5 تا 20 سال طول می کشد.دوره بيماری در اين مرحله کاهش تدريجی نيروی دفاعی و ايمنی سلولی وجود دارد که باعث ظهور علائم بالينی و بيماری ايدز می شود.

علائم مهم بيماری ايدز :

1)    بزرگی غدد لنفاوی بدن

2)    اسهال و تب بيشتر از يک ماه

3)    کاهش وزن بيشتر از ده کيلوگرم

4)    تعريق شبانه، خستگی و بيحالی

* با اين وجود هيچکدام از علائم فوق به تنهائی جهت تشخيص بيماری ايدز اختصاصی نبوده و ممکن است در ساير بيماری ها نيز ديده شود.*

تشخيص بيماری :

آزمايش ويژه خون که سطح آنتی بادی ضدويروس اندازه گيری می شود، در Windows Period هنوز سطح آنتی بادی افزايش نيافته است، پس نتيجه آزمايش بلافاصله پس از تماس فرد با خون يا ابزار آلوده، مثبت نخواهد بود.

گروه های در معرض خطر (High Rick) برای بيماری ايدز چه افرادی هستند ؟

کليه افراد تهديد می شوند ولی عده ای بيشتر، مانند :

1- دريافت کنندگان خون و فاکتورهای خونی مثل هموفيلی ها، تالاسمی ها، دياليزی ها، دريافت کنندگان اعضاء و بافتها.

2- فواحش و افراد ولگرد و جوانان منحرف که شرکاء جنسی متعدد دارند.

3- افراد مبتلا به بيماری های مقاربتی (STD) سوزاک و سيفليس.

4- همسران وکودکان افراد آلوده، نوزادان مادران آلوده.

5- معتادان تزريقی بصورت مشترک (IV Drug Abuse).

6- استفاده کنندگان از سرنگ، تيغ، مسواک و خلال دندان بصورت مشترک با افراد آلوده.

7- مشاغل مرتبط با حرفه پزشکی.

8- مشاغلی که با وسايل آلوده سروکار دارند، مانند آرايشگاهها.

9- روشهای غيراستريل حجامت، ختنه، سوراخ کردن گوش، خالکوبی و ... .

10- رانندگان بين المللی، مسافران خارجی، خارجيان مقيم کشور، پناهندگان مقيم اردوگاه ها.

درمان :1-ندارد.

2-داروهای ضدويروس – ورود فرد را به فاز بيماری به تأخير می اندازد.

راه های پيشگيری از بيماری ايدز :

1- پايبندی به اصول اسلامی و خانواده.

2- شناخت راه های انتقال .

3- بکارگيری روشهای مناسب و اصول پيشگيری .

4- اتخاذ رفتارهای بهداشتی .

5- مشاوره اصولی و مؤثر .

در مبارزه با ايدز اصولاً می توان جامعه را به سه گروه تقسيم بندی کرد :

1-عموم مردم جامعه

2- شناخت راه های انتقال بيماری، پرهيز از رفتارهای پرخطر.

3- افراد در معرض خطر

مثل معتادان، افرادی که شرکای جنسی متعددی دارند ويا ارتباط جنسی مشکوک دارند، تزريق مکرر خون دارند، انجام جراحی های غيراستريل دارند.

در اين افراد دادن آگاهی در زمينه بيماری مؤثر است.

افراد آلوده به ويروس

اينها در جامعه مخازن آلودگی هستند و درنتيجه نياز به مراقبت بيشتر دارند. اين افراد می توانند ساليان طولانی (حدود 20 سال بدون عارضه خاصی)زندگی کنند.

دادن آگاهی در رابطه با انتقال بيماری، دادن مشاوره و آگاهی به خانواده آنها، انجام آزمايشهای گوناگون جهت اطلاع از ابتلاء به عفونتهای فرصت طلب و تحت نظر پزشک قراردادن آنها، برقراری رابطه انسانی درست و فراهم کردن تسهيلات برای مراقبتهای پزشکی.

 

*****************************************************

 

نام عفونت: التهاب غير سوزاكي مجراي خروج ادرار

دوره مخفي بودن(نهفتگي) :  1 الي 6 هفته

علايم در مردان:  احساس درد يا سوزش هنگام ادرار بويژه صبح ها.ممكن است ترشحاتي نيز خارج شود.

تشخيص و درمان:  پزشك از ترشحات مجراي خروج ادرار نمونه برداري مي كند.درمان با آنتي بيوتيك انجام مي شود.

*****************************************************

نام عفونت:  شپش عانه

دوره مخفي بودن(نهفتگي):  صفر الي 17 روز

علايم در مردان:  معمولا خارش شديد در ناحيه عانه وجود دارد بويژه شبها.شپشها بين 1 الي 2 ميليمتر طول دارند.

تشخيص و درمان:  درمان با محلولهاي از بين برنده شپشها صورت مي گيرد.

 

*****************************************************

نام عفونت:  سيفليس

دوره مخفي بودن(نهفتگي) :  1 الي 12 هفته

علايم در مردان:  در ابتدا زخمي بدون درد و بسيار مسري بر روي ناحيه تناسلی (معمولا روي آلت يا داخل راست روده)ايجاد مي شود.

تشخيص و درمان:  تشخيص با آزمايش خون و نمونه برداري از زخمها انجام مي شود.درمان با آنتي بيوتيك انجام مي شود.

[ یکشنبه بیستم شهریور 1384 ] [ 0:28 ] [ مازیار معینی ]

[ ]

بررسی بیماری های جنسی در زنان و مردان

                                              

سلام در این بخش می خوام در مورد بیماری های جنسی در زنان و مردان براتون بگم، امیدوارم آموزنده باشه و بتونید استفاده کنید ازش


بيماريهای جنسی در زنان

آآنچه در اين بخش خواهيد خواند:                     

1-1) ترشحات غير طبيعي مهبل                     

2-1) تحريك و خارش ناحيه تناسلي زنان          

3-1) مقاربت دردناك زنان                               

4-1) كاهش ميل جنسي در زنان

 

1-4)ترشحات غير طبيعي مهبل :ترشحات ديواره مهبل و گردن رحم، مهبل را مرطوب و تميز نگه مي دارند. ترشحات توليد شده، معمولاً به صورت ماده اي رقيق و به رنگ سفيد مايل به زرد تخليه مي شوند كه مقدار و سفتي آن در طول دوره عادت ماهيانه متغير است.میزان حات در زمان تحريك جنسي و نيز در دوران بارداري افزايش پيدا مي كند.اين موضوع، كاملاً طبيعي است و جاي نگراني ندارد.با وجود ين،افزايش ناگهاني مقدار ترشحات بدون هيچ گونه دليل واضح و همچنين وجود هرگونه ترشح مهبلي كه غيرطبيعي (همراه با درد شکم یا تب)به نظر برسد يا بوي ناخوشايندي داشته باشد، ممكن است نشانه اي ازعفونت باشد.

2-1-4) پيشگيري از برفك مهبل :  قارچ ايجادكننده برفك، به طور طبيعي در مهبل وجود دارد. برفك در واقع رشد بيش از حد اين قارچ است كه باعث ايجاد علائمي مثل ترشحات مهبلي مي شود. همچنين برفك ممكن است با دوره هاي عادت ماهيانه يا استفاده از مواد اسپرم كش هم ارتباط داشته باشد.همچنين بعد از مصرف آنتي بيوتيك براي درمان بيماريهاي ديگر و نيز در زنان مبتلا به ديابت شيرين هم برفك شايع است. درصورتي كه مكرراً به برفك مبتلا مي شويد، اقدامات كمك كننده زير مي تواند مانع از عود دوره هاي بيماري شود:1-از صابونهاي معطر استفاده نكنيد.2-از وان كف صابون برای استحمام استفاده نكنيد و از به كار بردن دئودورانتهاي مهبلي يا دوش مهبل بپرهيزيد.3-از مصرف مواد اسپرم كش اجتناب كنيد.ممكن است لازم باشد روش جلوگيري از بارداري خود را عوض كنيد.بهتر آن است كه به جاي تامپون (کهنه)، از نوار داشتي استفاده كنيد.در صورتي كه حتماً بايد از تامپون استفاده كنيد، آن را تند تند عوض كنيد.4-لباسهاي زير گشاد و بافته شده از الياف طبيعي (نخي)بپوشيد.در صورتي كه علي رغم اين اقدامات، برفك همچنان مكرراً عود مي كند، به پزشك خودمراجعه كنيد تا احتمال وجود بيماريهاي زمينه اي بررسي شود.

 3-1-4) عفونتهاي آميزشي در زنان : عفونتهايي را كه در طي مقاربت (مهبلي، دهاني يا مقعدي) از فردي به فرد ديگر منتقل مي شوند،عفونتهاي آميزشي مي نامند.هرچند اين عفونتها، هم زنان و هم مردان را مبتلا مي كنند (به مبحث عفونتهاي آميزشي در مردان ‌مراجعه كنيد)ولي علايم در دو گروه اغلب متفاوت است.همچنين بسته به نوع رابطه جنسي، ممكن است نواحي مختلفي ازبدن علامتدار شوند.

عفونت مي تواند از مهبل به همه اعضاي توليد مثلي گسترش پيدا كندو ممكن است در صورت درمان نشدن باعث صدمه دايمي آنها شود، حتي در صورتي كه علايم كمي وجود داشته باشد. ابتلا به عفونت آميزشي در طول دوره ی بارداري ممكن است جنين را قبل ازتولد در حين زايمان دچار عفونت كند.در صورتي كه فكر مي كنيد شما يا همسرتان مبتلا به عفونت آميزشي هستيد، به پزشك خود يا به درمانگاه عفونتهاي آميزشي مراجعه كنيد.بايد تا زماني كه پزشك تأييد كند كه عفونت برطرف شده است، از مقاربت پرهيز كنيد. خطر ابتلا به عفونت آميزشي را با مقاربت سالم مي توان كاهش داد.

 

2-4) تحريك و خارش ناحيه تناسلي زنان :  در صورتي كه دچار خارش يا احساس ناراحتي در ناحيه مهبل يا فرج (اندام تناسلي خارجي هستيد) چنين آزردگيهايي ممكن است باعث سوزش ادرار يااحساس ناراحتي موقع مقاربت شوند.در بسياري از موارد، اين علايم نتيجه عفونت است،اما واكنشهاي ساسيتي هم از ديگر علتهاي شايع هستند.صابونهاي معطر، دئودورانت مهبلي و انواع دوش ها اغلب مي توانند باعث التهاب و تحريك شوند و بايد از مصرف آنها اجتناب كرد.

2-3-4)مقاربت در سنين بالا:  هر زوج بايد بتوانند علي رغم بالا رفتن سن،از تمامي احساسات جنسي، چه جسمي و چه عاطفي، لذت ببرند.پس از يائسگي، در اثر كاهش لغزنده بودن مهبل، مقاربت باعث ناراحتي مي شود.علت كاهش لغزندگي، كاهش استروژن است.بهترين راه حل هاي كوتاه مدت، استفاده از ژلهاي محلول در آب (ژل لوبری کت)و به كارگيري روشهاي جنسي جديد هستند.به عنوان

وعي درمان درازمدت، گاهي مي توان خشكي مهبل را با هورمون درماني بهبود بخشيد.به مرور كه سن مردان بالا مي رود، مدت بيشتري طول مي كشد تا به نعوظ كامل دست يابند و نعوظشان هم به سفتي گذشته نيست. انزال هم ممكن است با اندكي تأخير اتفاق بيفتد.با وجود اين، با تجربه و اعتماد به نفس اين مسايل را جبران مي كنند.در صورت ابتلاي هر يك از طرفين به بيماري ناتوان كننده، تغییر روش سکس ميتواند كمك كننده باشد.برخي از افراد مبتلا به مشكلات جنسي در گذشته، از سن به عنوان عذري براي اجتناب از مقاربت استفاده مي كنند، ولي هيچگاه براي مشاوره دير نيست و سن هم مانعي براي دستيابي به درمان محسوب نمي‌شود. 

3-3-4)درمان واژينيسموس :  واژينيسموس حالتي است كه در طي آن، عضلات اطراف مهبل منقبض و مانع دخول مي شوند.يكي از روشهاي درماني اين است كه فرد مبتلا ، به مرور وسايل گشادكننده با قطر بيشتردرداخل مهبل خود وارد كند.اين كار مي تواند به برطرف كردن ترس از توانايي كش آمدن مهبل درحدي كه اجازه دخول را بدهد كمك كند.واژينيسموس و برخي ديگر از مشكلات جنسی زنان، علل روانشناسي دارند.مشاوره جنسي اغلب مي تواند به برطرف كردن ترسها يا كنارنيامدن با اتفاقات جنسي ناخوشايند گذشته كمك كند و بدين ترتيب مشكل را حل كند .

4-4)كاهش ميل جنسي در زنان : برخي از زنان، يك يا دو بار در هفته يا حتي كمتر، نياز به مقاربت احساس مي كنند.درحاليکه برخي ديگر، هر روز چنين نيازي را احساس مي كنند.ميل جنسي كه در اين حدودباشد،طبيعي است.در غیر این صورت ممكن است علت كاهش ميل جنسي، مشكل جسماني باشد مثلاً وجود عفونت،باعث احساس ناراحتي موقع مقاربت مي شود و ميل جنسي را كم مي كند.دربسياري ازموارد، كاهش ميل جنسي علت روانشناسي مثل استرس، افسردگي يا اضطراب درباره وجود يك مشكل جنسي خاص دارد.در صورتي كه از بابت كاهش غيرطبيعي ميل جنسي خودنگرانهستيديا اينكه ديگر مثل گذشته به راحتي از نظر جنسي تحريك نمي شويد، اگر دیر به فکر درمان بیافتید، ممكن است رابطه شما با همسرتان دچار مشكل شود.

2-4-4)نيازهاي جنسي خود را با هم در ميان بگذاريد :  بسياري از مردم احساس مي كنند كه مي توانند جنبه جنسي روابط خود را بهبود ببخشند ،اما گفتگو درباره نيازهاي جنسي با همسرشان برايشان مشكل است.پيشنهادهاي زير ميتواند براي بهبود رابطه و درك متقابل شما و همسرتان كه كليد روابط جنسي مطلوب است، كمك كننده باشد:درباره بهترين زمان گفتگو به دقت فكر كنيد. سعي کنيد با حالت خصم و انتقاد صحبت نكنيد.علاوه بر مشكلات جنسی خودتان، درباره جنبه هاي مثبت روابط جنسي خود هم گفتگو كنيد.درباره فعاليتهاي جنسي كه به آنها علاقه داريد يامي خواهيد وقت بيشتري را صرف آن كنيد، پيشنهاد ونظر دهيد. به آنچه كه همسرتان مي گويد، به دقت گوش فرا دهيد.به كمك هم يك برنامه اجرايي تهيه كنيد و در طول اجرا به نكاتي كه هر دو دوست داريد، بپردازيد.

3-4-4)مقاربت در دوران حاملگي :در بيشتر موارد، لذت بردن زوجين از روابط جنسي در طول بارداري، بي خطر است.جنين به دور ازهرخطري در داخل محفظه اي از مايع در درون رحم قرار گرفته است و حتي دخول عمقي هم به آن آسيبي نمي رساند.با وجود اين، در صورتي كه قبلاً دچار سقط يا زايمان زودرس شده ايد و يا اگر به خاطر جفت سرراهي (حالتي كه جفت، تمام يا قسمتي ازگردن رحم را مي پوشاند دچارخونريزي شده ايد، توصيه میشود كه در دوران بارداري از مقاربت پرهيز كنيد .بزرگي شكم يا دردناكي پستانها هم ممكن است مشکل سازشود.وضعيتهاي مختلف قرارگيري را امتحان كنيد تا بتوانيد وضعيت راحت و آسوده اي را براي مقاربت پيدا كنيد ( در فصل ششم روشهایی را برای سکس در دوران بارداری به شما معرفی خواهیم کرد).مقاربت دهاني يا استمناي دوطرفه، روشهاي ديگري هستند كه مي توان از آنها استفاده كرد.هر دو زوج ممكن است به خاطر بارداري دچار كاهش ميل جنسي شوند.اين امر كاملاً طبيعي است.سعي كنيد كه حتماً با همسرتان بي پرده درباره احساسات و نيازهاي خود صحبت كنيد.

 

 
 

بيماريهاي جنسي در مردان:

 

 

آنچه در اين فصل خواهيد خواند:

1-3)مشكلات آلت وعفونتهاي آميزشي در مردان

2-3)مقاربت دردناك در مردان

3-3)مشكلات باروري در مردان

4-3)مشكلات بيضه و كيسه بيضه مردان

5-3)مشكلات نعوظ(بزرگ شدن آلت مردان)

6-3)مشكلات انزال(بيرون آمدن آب مرد)

7-3)كاهش ميل جنسي در مردان

 

۱-۳) مشکلات آلت تناسلی در مردان:

درد آلت يا زخمشدن پوست آن ممكن است نشانه‌اي از بيماري‌هاي خود آلت يا بيماري‌هاي دستگاه

راري باشد. اكثر اين حالات دردناك، نتيجه آسيب‌هاي خفيفي مثل كبودشدگي يا خراشيدگي (مثلاً موقع فعاليت‌هايي مثل ورزش)است.علت ديگر اين مشكلات عفونت‌ها هستند كه برخي از آنها از راه آميزش منتقل مي‌شوند. براي پيشگيري از اين مشكلات به ويژه در افراد ختنه نشده، بهداشت مناسب ناحيه تناسلی ضروري است:

عفونتهای آميزشی در مردان: عفونت‌هايي كه در طي مقاربت (مهبلي، مقعدي يا دهاني) از فردي به فرد ديگر منتقل مي‌شوند، به عفونت‌هاي آميزشي معروف هستند. هر چند كه اين عفونت‌ها، هم مردان و هم زنان را مبتلا مي‌كنند، ولي علايم آنها با يكديگر متفاوت است (به مبحث «عفونت‌هاي آميزشي در زنان» ‌مراجعه كنيد). همچنين علايم، فرد بسته به نوع تماس جنسي هم متفاوت است، براي مثال در مردان همجنس‌باز، علايم درگيري راست روده اغلب شايع‌تر است. برخي از عفونت‌ها، حتي اگر علايم كمي هم داشته باشند، ممكن است خطرناك باشند و در صورت درمان نشدن باعث ايجاد آسيب‌هاي دايمي شوند. در صورتي كه فكر مي‌كنيد شما يا همسرتان مبتلا به عفونت آميزشي هستيد، بايد به پزشك يا به درمانگاه عفونت‌هاي آميزشي مراجعه كنيد تا با حفظ كامل رازداري، درمان شويد. ابتلا به چند نوع عفونت آميزشي به طور همزمان شايع است. تا زماني كه پزشك تأييد كند كه عفونت كاملاً برطرف شده است بايد از هرگونه رابطه جنسي بپرهيزيد.خطر ابتلا به عفونت آميزشي با استفاده از رفتارهاي جنسي سالـم كـاهش پيـدا مي‌‌كند.

تعريف نهفتگي:  فاصله زماني تماس با عامل بيماري و شروع علايم.

-3)مقاربت دردناك در مردان :

علل مختلف و احتمالي دردناك بودن مقاربت ،‌ مي تواند به ايجاد مشكلات نعوظ و انزال هم منتهي شود . علل مختلفي براي دردناك بودن مقاربت در مردان وجود دارد از جمله بيماريهاي سطح آلت ، تنگي پوست سر آلت ،‌عفونت ها و عدم  لغزنده گي كافي.

 

 

 

 3-3)مشكلات باروري در مردان :

از هر10 ‌زوجي كه خواهان فرزند هستند، يكي دچار مشكل باروري است. در بسياري از موارد، علتي براي اين امر يافت نمي‌شود. ناتواني در باردارشدن ممكن است به خاطر مشكل يك طرف يا گاهي هر دوي آنها باشد. اين نمودار فقط به آن دسته از مشكلاتي مي پردازد كه مردان را گرفتار مي‌كنند. دو علت عمده ناباروري در مردان عبارت است از:

1- عدم توليد كافي اسپرم.

2- بسته بودن لوله‌هاي خروج مني(مجاري منتقل‌كننده اسپرم به آلت در طي انزال) .

 

1-3-3) چگونه احتمال بارداري را زياد كنيد؟

در صورت تمايل به بچه‌دار  شدن، بايد شما و همسرتان به پزشك مراجعه كنيد تا درباره برنامه‌ريزي براي يك بارداري سالم با وي گفتگو كنيد. چند اقدام كمك‌كننده ساده و واضح نيز وجود دارد كه مي‌توان از آنها براي به حداكثر رساندن احتمال بارداري كمك گرفت.رژيم غذايي سالم، غذاهاي تازه و پر از ويتامين،‌ استراحت كافي و عدم مصرف الكل، همگي در افزايش احتمال باردارشدن كمك‌كننده هستند. مقاربت منظم ( به طور مطلوب حداقل سه بار در هفته) نيز مفيد واقع مي‌شود. در صورتي كه مقاربت به دفعات كمتري انجام شود، ممكن است روزهاي باروري زن رد شود و فرصت تا چرخه بعدي از دست برود. روزهاي باروري زن معمولاً حول‌وحوش وسط چرخه قاعدگي است. در صورتي كه مقاربت در اين دوران انجام شود، احتمال باردارشدن بيشتر از بقيه اوقات است. بعد از مقاربت، زن بايد10 ‌تا 15 ‌دقيقه دراز بكشد. اين كار اجازه مي‌دهد تا حداكثر تعداد اسپرم وارد رحم شوند. علاوه بر آن، مرد بايد از پوشيدن شلوار يا لباس زير تنگ بپرهيزد، چون لباس‌هاي اين چنين، باعث افزايش دماي كيسه بيضه مي‌شوند و توليد اسپرم را كم مي‌كنند.

2-3-3) آزمايش مني :

هرگاه زوجي داراي مشكل باروري باشند، آزمايش مني معمولاً از اولين آزمايش‌هايي است كه انجام مي‌شود. از مرد خواسته مي‌شود كه به داخل ظرف تميزي انزال كند (مني جمع شده از كاندوم مناسب آزمايش نيست). سپس بايد نمونه را در دمايي معادل دماي بدن نگه داشت و ظرف2 ‌ساعت بررسي كرد. حجم مني اندازه گيري مي‌شود و سپس نمونه‌اي از آن زير ميكروسكوپ بررسي مي شود تا مشكل و ميزان فعاليت اسپرم‌ها مشخص شود و تعداد آنها شمارش شود. هر ميلي‌ليتر از مايع مني، حاوي حدوداً 50 ميليون اسپرم است كه اكثر آنها سالم هستند. بنا به تعريف، هر گاه شمارش اسپرم كمتر از20 ‌ميليون باشد، تعداد آن كم محسوب مي‌شود. در صورت مشاهده هرگونه مورد غيرطبيعي، آزمايش مجدداً‌ تكرار مي‌شود.

 4-3)مشكلات بيضه و كيسه بيضه مردان:

۱-4-3) نمودار مشكلات بيضه : همه مردان بايد به صورت منظم بيضه‌هاي خود را معاينه كنند (به مبحث معاينه بيضه مراجعه كنيد)، چون احتمال كمي وجود دارد كه برخي تغييرات ايجاد شده در بيضه نشانه‌اي از سرطان باشند كه در صورت تشخيصِ به موقع احتمال درمان موفقيت‌آميز آن زياد است. در صورتي كه دچار درد هستيد يا متوجه توده يا تورمي در داخل يا اطراف بيضه‌ها يا هر جاي ديگري داخل كيسه بيضه شده‌ايد، از اين نمودار استفاده كنيد تا مشخص شود كه چه زماني بايد به پزشك مراجعه كنيد. در برخي موارد لازم است كه براي حفظ باروري، درمان سريع و صحيح انجام شود: 

 2-4-3) معاينه بيضه: همه مردان بايد به طور منظم بيضه‌هاي خود را براي جستجوي انواع توده‌ها يا تورم‌ها معاينه كنند چون درمان سرطان بيضه، در صورت شناسايي سريع و به موقع، بسيار آسان است. معاينه را بعد از دوش آب گرم انجام دهيد، چون كيسه بيضه در اين حالت كاملاً شل شده است. تومورهاي سرطاني بيضه ممكن است در مراحل اوليه به صورت توده‌اي سفت بر سطح بيضه لمس شوند.

چنانچه هرگونه تغييري در هر يك از بيضه‌ها يا كيسه بيضه مشاهده كرديد، هر چه سريعتر به پزشك خود مراجعه كنيد. 

 هشدار : در صورت پيدايش توده يا تورم در داخل كيسه بيضه حتي در صورتي كه بدون درد هم باشد ، به پزشك خود مراجعه كنيد .

 سرطان بيضه به ويژه در مردان 20 تا 40 ساله هميشه جزء احتمالات ممكن است . اين بيماري در صورت تشخيص به موقع به راحتي درمان مي شود ولي در صورت غفلت ، كشنده خواهد بود.

 

5-3)مشكلات نعوظ : بزرگ شدن آلت مردان را " نعوظ " ‌گويند. در صورت ابتلا به نعوظ دردناك، به ‌مشكلات آلت تناسلی مراجعه كنيد.هر از چندگاهي، اكثر مردان دچار مشكلاتي در رسيدن به نعوظ يا حفظ آن مي‌شوند. هرچند اين موضوع ناخوشايند است، اما مشكلات گاهگاهي نعوظ طبيعي هستند و معمولاً به علت استرس، خستگي، اضطراب يا مصرف الكل ايجاد مي‌شوند. در صورتي كه دايماً در رسيدن به نعوظ مشكل داريد، به پزشك خود مراجعه كنيد.در حال حاضر درمان‌هاي مؤثري براي ناتواني جنسي وجود دارد.

 

2-5-3) درمان ناتوانی جنسی :

ناتواني در رسيدن به نعوظ يا حفظ آن، اصطلاحاً ناتواني جنسي ناميده مي‌شود. اغلب مي‌توان اين بيماري را با موفقيت به وسيله دارو درمان كرد. درمان‌هايي كه بيشترين تأثير را دارند آنهايي هستند كه در همان زماني كه به نعوظ نياز اسـت به مصـرف مي‌شـوند. بـراي مثـال سيلـدنافيـل (وياگرا) از جمله اين داروهاست كه يك داروي خوراكي است. انواع ديگر داروها يا توسط خود فرد مستقيماً به داخل آلت تزريق مي‌شوند يا آنكه به صورت ژل‌هايي هستند كه مي‌توان آنها را داخل پيشابراه وارد كرد. از آنجايي كه تأثير اين داروها به خاطر اثر بر رگ‌هاي خوني است در صورت ابتلا به مشكلات قلبي ـ عروقي ممكن است داروهاي مناسبي نباشند. در صورتي كه امكان استفاده از اين داروها وجود ندارد، وسايل كمكي فيزيكي مي‌توانند مفيد واقع شوند. اين وسايل داراي يك بخش ايجادكننده خلأ هستند كه قبل از شروع مقاربت، روي آلت قرار داده مي‌شود تا باعث افزايش جريان خون به داخل آلت شود سپس با بستن يك بند محكم به دور ريشه آلت، نعوظ ايجاد شده حفظ مي‌شود. روش ديگر اين است كه وسايل كاشتني انعطاف پذيري را از

طريق جراحي درون آلـت قـرار

مـي‌دهنـد كـه نعـوظ را امـكان پذير شود.

 

6-3)مشكلات انزال :

در صورت ناتواني در رسيدن به نعوظ، به ‌مشكلات نعوظ مراجعه كنيد. در صورتي كه انزال (لحظـه‌اي در اوج لذت جنسي كه مايع مني خارج مي‌شود) زودتر از آن چه كه شما يا همسرتان مي‌خواهيد اتفاق مي‌افتد يا آن كه علي‌رغم نعوظ طبيعي، انزال رخ نمي‌دهد يا با تأخير رخ مي دهد، از اين نمودار استفاده كنيد. مشكلات انزال شايع هستند و به علت ايجاد اضطراب، خود مي‌توانند باعث بدترشدن مشكل شوند. گفتگو با همسرتان در مورد نيازهاي جنسي مي‌تواند بسياري از اين مشكلات را تسكين دهد. انزال زودرس به ندرت داراي علت جسمي يا عاطفي داشته باشد. رسيدن به اوج لذت جنسي بدون آن كه انزال اتفاق بيفتد، معمولاً نتيجه جراحي پروستات در گذشته است.

 2-6-3) روش فشردن آلت برای عقب انداختن انزال :

اين روش براي پيشگيري از انزال زودرس به كاربرده مي شود و هم مرد و هم همسروی مي‌توانند آنراانجام دهند.درست قبل از آن كه انزال روي دهد، تنه آلت را درست در ناحيه زير سرآلت محكم بين انگشت شست و انگشت اشاره فشار دهيد.

اين امر باعث ميشود كه بخشي از نعوظ ايجاد شده ازدست برود و موقتاً از انزال جلوگيري شود. با تمرين مرتب اين روش، فرد مي‌تواند كنترل بيشتري بر انزال خود به دست بياورد. در نهايت، ديگر استفاده از روش فشردن لزومي نخواهد داشت.


امیدوارم مطالب این بخش به دردتون خورده باشه اگه سوالی داشتید، و اگر مشکلی داشته باشین به رفعش کمک کنه

 

 

 

[ شنبه نوزدهم شهریور 1384 ] [ 1:33 ] [ مازیار معینی ]

[ ]